IE8 ustawia się jako domyślna przeglądarka?

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio wiele serwisów poinformowało jakoby instalator Internet Explorera 8 ustawiał program Microsoftu jako domyślną przeglądarkę. Okazuje się, że nie jest to do końca prawdą.

Podczas instalacji pojawia się okienko w którym można wybrać ustawienia ekspresowe lub też dokonać szczegółowego określenia ustawień. Żadna z tych opcji nie jest domyślnie zaznaczona. Wiele jednak osób zaznacza pierwszą opcję aby łatwiej i szybciej zakończyć proces instalacji. Na tym właśnie polega sedno sprawy - w opcji ekspresowej domyślną przeglądarką jest Internet Explorer. Można tutaj pokusić się o stwierdzenie, że jest to w pewien sposób narzucanie wyboru aplikacji Microsoftu gdyż nie jest sprawdzania obecna domyślna przeglądarka. Z drugiej jednak strony nic nie dzieje się tu wbrew woli użytkownika ani bez jego wiedzy. Przeglądarka nie jest też przemycana po cichu przy okazji instalacji innych programów Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie