reklama

[IEM2014] HyperX niezależnie i nowości w ofercie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na zamkniętej prezentacji Kingstona na Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach, Michał Bocheński, HyperX Bussines Developer Manager – Poland, opowiadał o produktach z logiem HyperX. Jak już zapewne wiecie, HyperX zostało praktycznie wydzielone z Kingstona. Jest to w tej chwili niezależna marka sprzętów dedykowanych dla graczy. Wśród produktów prym wiodą tutaj oczywiście pamięci RAM. Nowością są pamięci z serii Fury, które zastąpią popularną serię Blu. Sprzedaż ma się rozpocząć już 11 kwietnia. Kolejną nowością jest seria Savage, czyli średnia półka, oraz najmocniejsze pamięci z serii Predator, które będą mogły pracować z zegarem nawet 3200 MHz.

Odświeżone zostały też pamięci flash i dyski SSD. Tu nazwy serii zostały również ujednolicone i są identyczne jak w pamięciach RAM. Najwyższy model pamięci flash to Predator USB 3.0 o pojemności 1 terabajta. W dyskach SSD także pojawiła się linia Predator. W niej to zadebiutują ultra wydajne dyski na złączu mSATA i pci-express. Niestety, modele te w sprzedaży pojawią się dopiero w czwartym kwartale, czyli pod koniec bieżącego roku. Ceny też jeszcze nie zostały upublicznione.

HyperX jest jednym z głównych sponsorów IEM 2014. W większości maszyn, na których zmagają się najlepsi gracze na świecie, znalazły się pamięci RAM i dyski SSD tego producenta. Jednak to jeszcze nie one wzbudzały uzasadnione zdziwienie. Na głowach licznych graczy można było zobaczyć słuchawki z logiem HyperX. Model HyperX Cloud – Black to słuchawki stworzone z myślą właśnie o fanach elektronicznej rozrywki. Jak się okazuje, już od jakiegoś czasu HyperX wspiera uznane zespoły profesjonalistów. W słuchawkach z charakterystycznym iksem możemy zobaczyć takie drużyny jak Alliance, Team Liquid czy CNB. Model ten trafił do sprzedaży też nad Wisłę. Co prawda oficjalna premiera nastąpi dopiero 28 kwietnia, jednak już można je zamawiać w przedsprzedaży w sklepie Agito.pl w cenie 399 pln. W późniejszym czasie do sklepów trafią dwa kolejne, droższe modele White oraz Pro. Słuchawki Black miałem na głowie. Pierwsze co mnie zaskoczyło to fenomenalne wygłuszenie dźwięków zewnętrznych, wyjątkowo czysty przekaz i równie dobre tłumienie wydostawania się dźwięków do otoczenia.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Kilka słów o przyszłości HyperX powiedział Paweł Śmigielski – dyrektor regionalny Kingstona na Europę. Jak można było przewidzieć, już niebawem odświeżone pamięci HyperX trafią do notebooków. Podbić serca mobilnych graczy ma seria Impakt. To pamięci, które można wykręcić do 2600 MHz. Co ciekawe, dla mniej wprawionych w overclockingu, pamięci te oferują możliwość podkręcenia bez czynnego udziału użytkownika. Same się podbijają.

Na koniec wśród uczestników prezentacji zostały rozlosowane atrakcyjne fanty. Dla piszącego tego newsa wielkim zaskoczeniem było to, że wygrał coś po raz pierwszy (DataTraveler HyperX 3.0 64GB). Jeszcze większą niespodziankę sprawił obecny na spotkaniu zaprzyjaźniony bloger DjDziadek, który również zdobył ten sam model. 2 z 3 kluczy USB powędrowało więc do dobrychprogramów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama