reklama

[IFA 2015] Zenfone z zoomem, nowy ZenWatch i All-in-One w niezłej cenie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Asus pokazał dziś produkty, które aż prosiły się o przetestowanie. Szczególnie model Zenfone Zoom, czyli smartfon z dobrze znanej rodziny, wyposażony w 3-krotny zoom optyczny i stabilizację obrazu. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów jego konstrukcji, zobaczcie co jeszcze pokazywał Asus po konferencji:

Telefon jest relatywnie lekki (185 g), a przy tym zgrabny i rzeczywiście cienki – w najgrubszym miejscu nie ma 12 milimetrów, a na krawędziach 5 mm. Sprzęt został wykonany bardzo starannie i zarówno czarna, jak i biała obudowa, prezentują się bardzo dobrze. Niektóre elementy wzornictwa już jednak gdzieś widzieliśmy…

Najlepsze jest jednak to, że Asus umieścił na obudowie smartfona nie tylko fizyczny przycisk spustu migawki, ale też osobny przycisk do uruchamiania nagrywania filmów!

Zoom zachowuje się bardzo sprawnie i jeśli chodzi o możliwość 3-krotnego przybliżenia obrazu, podczas prezentacji nikt nie kłamał. Niestety odbyło się to kosztem jasności obiektywu – możemy liczyć na światło od f/2,7 do f/4,8. Niemniej jednak jakość zdjęć pozostawia trochę do życzenia, prawdopodobnie głównie z powodu algorytmów wyostrzających bądź usuwających szumy. Nie można też oczekiwać cudów przy odzwierciedleniu barw, ale Asus jest na dobrej drodze, by w końcu zrobić dobrego smartfona, który zastąpi aparat kompaktowy.

Specyfikacja urządzenia obejmuje oczywiście 64-bitowy procesor Intel Atom, 5,5-calowy ekran, 4 GB pamięci operacyjnej i 64 lub 128 GB na dane użytkownika. Jeśli to nadal będzie za mało, można zamontować w nim kartę microSD. Aparat główny ma matrycę o rozdzielczości 13 Mpix firmy Panasonic, przedni zaś 5-megapikselową i obiektyw o kącie widzenia 88°.

Kolejną ciekawostką są nowe komputery typu „wszystko w jednym” Asusa. Prezentują się naprawdę dobrze, choć momentami nie sposób oprzeć się wrażeniu, że projektanci czerpią z wiadomego źródła. W skład serii wchodzą dwa bardzo wydajne urządzenia: Zen AiO S Z240IC oraz Zen AiO S Z220IC. Komputery zostały wyposażone w procesory Intel Core szóstej generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX980M 4GB VRAM, porty USB 3.1 Typu-C, ultraszybkie dyski SSD PCIe oraz kamery Intel RealSense, co pozwala im korzystać z odpornej dziś na bliźniaczki autoryzacji twarzą

Ich ceny wielu obecnym na prezentacji bardzo się spodobały – 1099 i 1499 euro.

Na koniec druga odsłona ZenWatcha, która poprawia wiele bolączek pierwszej. Oprócz szerokiego wyboru pasków i kolorów kopert pojawiła się naprawdę spora kolekcja pasków, co robi doskonałe wrażenie, szczególnie na wystawie.

Jeśli jednak chodzi o mniejszy, podobno damski model… cóż, moim zdaniem wciąż jest mało damski, zwłaszcza w porównaniu do prawdziwie damskiego szwajcara.

Oczywiście ZenWatch wygrywa tu ceną i możliwością korzystania z różnych funkcji Android Wear, które wielu osobom się przydają. Zegarki wejdą na rynek jesienią i będą kosztować 149 i 169 euro, zależnie od rozmiaru.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama