r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

[IFA 2015] Zenfone z zoomem, nowy ZenWatch i All-in-One w niezłej cenie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Asus pokazał dziś produkty, które aż prosiły się o przetestowanie. Szczególnie model Zenfone Zoom, czyli smartfon z dobrze znanej rodziny, wyposażony w 3-krotny zoom optyczny i stabilizację obrazu. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów jego konstrukcji, zobaczcie co jeszcze pokazywał Asus po konferencji:

Telefon jest relatywnie lekki (185 g), a przy tym zgrabny i rzeczywiście cienki – w najgrubszym miejscu nie ma 12 milimetrów, a na krawędziach 5 mm. Sprzęt został wykonany bardzo starannie i zarówno czarna, jak i biała obudowa, prezentują się bardzo dobrze. Niektóre elementy wzornictwa już jednak gdzieś widzieliśmy…

r   e   k   l   a   m   a

Najlepsze jest jednak to, że Asus umieścił na obudowie smartfona nie tylko fizyczny przycisk spustu migawki, ale też osobny przycisk do uruchamiania nagrywania filmów!

Zoom zachowuje się bardzo sprawnie i jeśli chodzi o możliwość 3-krotnego przybliżenia obrazu, podczas prezentacji nikt nie kłamał. Niestety odbyło się to kosztem jasności obiektywu – możemy liczyć na światło od f/2,7 do f/4,8. Niemniej jednak jakość zdjęć pozostawia trochę do życzenia, prawdopodobnie głównie z powodu algorytmów wyostrzających bądź usuwających szumy. Nie można też oczekiwać cudów przy odzwierciedleniu barw, ale Asus jest na dobrej drodze, by w końcu zrobić dobrego smartfona, który zastąpi aparat kompaktowy.

Specyfikacja urządzenia obejmuje oczywiście 64-bitowy procesor Intel Atom, 5,5-calowy ekran, 4 GB pamięci operacyjnej i 64 lub 128 GB na dane użytkownika. Jeśli to nadal będzie za mało, można zamontować w nim kartę microSD. Aparat główny ma matrycę o rozdzielczości 13 Mpix firmy Panasonic, przedni zaś 5-megapikselową i obiektyw o kącie widzenia 88°.

Kolejną ciekawostką są nowe komputery typu „wszystko w jednym” Asusa. Prezentują się naprawdę dobrze, choć momentami nie sposób oprzeć się wrażeniu, że projektanci czerpią z wiadomego źródła. W skład serii wchodzą dwa bardzo wydajne urządzenia: Zen AiO S Z240IC oraz Zen AiO S Z220IC. Komputery zostały wyposażone w procesory Intel Core szóstej generacji, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX980M 4GB VRAM, porty USB 3.1 Typu-C, ultraszybkie dyski SSD PCIe oraz kamery Intel RealSense, co pozwala im korzystać z odpornej dziś na bliźniaczki autoryzacji twarzą

Ich ceny wielu obecnym na prezentacji bardzo się spodobały – 1099 i 1499 euro.

Na koniec druga odsłona ZenWatcha, która poprawia wiele bolączek pierwszej. Oprócz szerokiego wyboru pasków i kolorów kopert pojawiła się naprawdę spora kolekcja pasków, co robi doskonałe wrażenie, szczególnie na wystawie.

Jeśli jednak chodzi o mniejszy, podobno damski model… cóż, moim zdaniem wciąż jest mało damski, zwłaszcza w porównaniu do prawdziwie damskiego szwajcara.

Oczywiście ZenWatch wygrywa tu ceną i możliwością korzystania z różnych funkcji Android Wear, które wielu osobom się przydają. Zegarki wejdą na rynek jesienią i będą kosztować 149 i 169 euro, zależnie od rozmiaru.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.