IFA: Samsung Gear S – inteligentny zegarek z wykrzywionym ekranem i modułem 3G

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Na tegorocznych targach IFA oprócz premier nowych smartfnów i tabletów, zobaczmy też prezentacje smartwatchy, w tym również Samsunga Gear S, który pod pewnymi względami wyróżnia się na tle konkurencji.

Pierwsze informacje o nowym inteligentnym zegarku Samsunga poznaliśmy jeszcze przed tegorocznymi targami IFA w Berlinie. Gear S na tle znacznej większości innych smartwatchy wyróżnia się wbudowanym modułem 3G, WiFi i GPS, dzięki tym elementom może działać bez potrzeby podłączania do smartfonu.

Zegarek posiada 2-calowy, wykrzywiony wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 360, który zapewni bardzo dobrą widoczność nawet w słońcu. Smartwatch południowokoreańskiego giganta pozwala na odbieranie połączeń i wiadomości, a dodatkowo może zastąpić nawigację. Domyślnie Samsung Gear S zostanie wyposażony w mapy Here od Nokii, które będziemy mogli pobrać do pamięci urządzenia i korzystać z nich offline. Dzięki GPS będziemy mogli również odnaleźć własny samochód na parkingu. We wnętrzu producent umieścił dwurdzeniowy procesor 1 GHz i 512 MB pamięci RAM. W inteligentnym zegarku Samsunga znajdziemy też Bluetooth, akcelerometr, żyroskop, kompas, sensor monitorujący pracę serca, czujnik UV i barometr. Usprawnień doczekało się oprogramowanie S Health, które odpowiada za monitorowanie naszego organizmu podczas wysiłku fizycznego. Pojemność baterii wynosi 300 mAh, co pozwoli na około 2 dni pracy, czyli wynik podobny jak w przypadku innych smartwatchy. Mimo iż większość producentów w swoich zegarkach decyduje się na Android Wear, to Samsung nadal stosuje własne rozwiązania, Gear S będzie działał pod kontrolą Tizen OS.

Nowy smartwatch Samsunga prezentuje się interesująco, a dodatkowo posiada naprawdę spore możliwości, większe niż niektóre modele konkurencji. Może być jednym z lepiej sprzedających się inteligentnych zegarków.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji