r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IFTTT: jak automatyczne włączyć Wi-Fi w Androidzie po wejściu do domu

Strona główna Aktualności

O autorze

Stałe połączenie smartfona z Internetem to podstawa. Tylko w ten sposób możemy w pełni wykorzystać jego potencjał. Większość z nas zmaga się z koniecznością oszczędzania pakietu danych, w związku z czym musimy pamiętać o włączaniu Wi-Fi na przykład po wejściu do domu. Dzięki usłudze IFTTT (If This Then That) możemy zautomatyzować to zadanie.

Logujemy się na swoje konto w IFTTT i rozpoczynamy tworzenie nowego apletu. W tym celu rozwijamy menu przy naszej nazwie użytkownika i wybieramy opcję New Applet. Na początku zajmiemy się tak zwaną regułą wyzwalającą. Klikamy na przycisk +this.

Wybieramy odpowiednią usługę, na której będzie oparta reguła. W naszym przypadku jest to lokalizacja (location).

r   e   k   l   a   m   a

Ustalamy sposób działania reguły. Do wyboru mamy trzy opcje wyzwalacza – w naszym przypadku wybieramy pozycję dotyczącą wchodzenia na dany obszar (You enter an area). Kolejnym krokiem jest określenie lokalizacji – wpisujemy pożądany adres i przybliżamy mapę, by ustalić odpowiedni poziom dokładności. Klikamy na przycisk Create trigger.

Przechodzimy teraz do ustalenia akcji, która ma być wykonywana. Klikamy na przycisk +that i wybieramy odpowiednią usługę. W naszym przykładzie będzie to Android Device (do działania naszej reguły wymagane jest zainstalowanie aplikacji IFTTT na smartfonie). Potwierdzamy chęć połączenia z naszym urządzeniem, klikając na przycisk Connect. Wybieramy akcję uruchamiającą Wi-Fi (Turn on WiFi)

W kolejnych krokach kreatora potwierdzamy chęć utworzenia akcji (Create action) i zatwierdzamy gotowy aplet (Finish). Po zakończeniu stworzona przez nas reguła będzie widoczna w naszych apletach. Będziemy mogli ją w każdej chwili wyłączyć i przejrzeć statystyki dotyczące jej działania.

Uwaga: do poprawnego działania opisanej reguły konieczne jest włączenie na smartfonie usługi lokalizacji oraz dostępu do Internetu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.