reklama

II edycja programu "Rzeczpospolita Internetowa"

Strona główna Aktualności

O autorze

Ruszyła druga edycja programu "Rzeczpospolita Internetowa", realizowanego przez Fundację Grupy TP we współpracy z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Organizacje zainteresowane udziałem w programie do 12 czerwca 2007r. mogą składać wnioski o sfinansowanie projektów związanych z wykorzystaniem Internetu na wsi. Łączna wartość dofinansowania w latach 2006-2007 wyniesie 5,7 miliona złotych.

Celem "Rzeczpospolitej Internetowej" jest wyrównywanie szans życiowych, zawodowych i edukacyjnych na terenach wiejskich, a także budowanie społeczeństwa informacyjnego i kreowanie postaw obywatelskich.

O wsparcie mogą się ubiegać gminy wiejskie, które zawiążą Grupę Działania, skupioną wokół: szkoły, działającej w gminie organizacji pozarządowej czy biblioteki publicznej. Te nieformalne grupy przygotowują i rejestrują projekt na stronie internetowej rp-internetowa.pl. Jego istotą powinno być rozwiązywanie problemu lokalnej społeczności, edukacja, rozwój gminy lub promowanie idei integracji i tolerancji. Szczegóły organizacyjne projektów nie są ściśle określone - mogą to być wszelkie kreatywne pomysły związane z jedną z trzech kategorii tematycznych: edukacja i rozwój, nasz region oraz integracja i tolerancja.

Zwycięzcy II edycji wyłonieni zostaną po wakacjach. Najlepsi mogą otrzymać aż 30 tysięcy złotych na realizację swoich pomysłów. Z każdej gminy wiejskiej można złożyć jeden projekt.

W pierwszej edycji programu, w 2006 roku, wnioski przesłało 644 gmin (tj. blisko połowa spośród wszystkich gmin wiejskich w Polsce). Wyłoniono 70 zwycięskich projektów, na których realizację gminy otrzymały granty finansowe, a także sprzęt komputerowy. Z myślą o laureatach I edycji programu, którzy nie mogą aplikować ponownie, została utworzona Liga Gmin Wiejskich dająca szansę dalszego rozwoju.

Więcej informacji na temat programu uzyskać mozna na stronie rp-internetowa.pl

© dobreprogramy

Komentarze

reklama