IKEA Home Planner - Kitchen

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

IKEA Home Planner - Kitchen to proste i bezpłatne narzędzie pomocne w zaprojektowaniu domowej kuchni.

Program umożliwia zdefiniowanie kształtu i wymiarów pomieszczenia, umiejscowienie okien, drzwi itp. Na powierzchnię 2D można nanieść poszczególne szafki korzystając z bogatego katalogu zawartego w programie. Katalog jest przejrzyście podzielony tematycznie na różnego rodzaju szafki, każda z nich jest wyceniona i przedstawiana w formie uproszczonej bryły, a program umożliwia zdefiniowanie ich wyglądu. W każdej chwili możemy skorzystać z trójwymiarowego podglądu, który pozwala zasymulować wygląd naszej przyszłej kuchni. Dostępny jest także kosztorys, w którym podane są ceny całej kuchni i poszczególnych jej elementów.

Interfejs programu jest oczywiście w języku polskim, a co najważniejsze, jego obsługa nie sprawia najmniejszych trudności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, bezpłatny, generowanie wygodnych zestawień
baza mebli ograniczona do oferty IKEA, mało realistyczna wizualizacja 3D
25.08.2010 17:53 • Recenzja do wersji 2009 1.9.9.1

Prosty do bólu i... o to chodzi :) Ten program obsłuży każdy, nie trzeba być dekoratorem wnętrz czy architektem. Polskojęzyczny interfejs, intuicyjna obsługa - wystarczy zdefiniować wymiary pomieszczenia i już można bawić się w aranżowanie wymarzonej kuchni.

Baza dostępnych szafek i pozostałego wyposażenia jest co prawda ograniczona do oferty sieci IKEA niemniej jednak z powodzeniem można gotowy projekt wykorzystać przy zamawianiu mebli u innego producenta ponieważ większość mebli ma standardowe wymiary. W tym kontekście szczególnie przydatna jest lista wszystkich elementów wraz z cenami.