IMEI Changer 1.7

Strona główna Android Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja IMEI Changer służy do maskowania numeru IMEI (International Mobile Equipment Identity) smartfonu. Zadziała tylko na urządzeniach z rootem i zainstalowanym Xposed Frameworkiem.

Mechanizm działania programu jest prosty. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, losowo przydziela ona smartfonowi nowy numer IMEI. Można też wybrać opcję, by każdorazowo po uruchomieniu urządzenia aplikacja generowała nowsze IMEI. W ten sposób program wpływa na poprawę anonimowości użytkownika, bo numer IMEI służy jako narzędzie do identyfikacji danego telefonu komórkowego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfon niekontrolowany: metody i narzędzia do obrony przed inwigilacją

108
15.01.2016  •  Adam Golański

Społeczny sprzeciw wobec przygotowywanej przez PiS nowelizacji ustawy o Policji jest o tyle godny pochwały, co zarazem nieistotny dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność i choćby z racji zawodu muszą dbać o poufność przechowywanych danych. Inwigilacji komunikacji elektronicznej nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi, lecz jedynie metodami technicznymi. Przedstawiliśmy już Wam główne zagrożenia, czyhające na poddanych tzw. kontroli operacyjnej użytkowników smartfonów – teraz zastanowimy się nad kwestią obrony przed nimi. Telefony jednorazowe Metoda to dobrze znana z filmów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza