IP Network Calculator 1.0.20120708

Strona główna Android Narzędzia Narzędzia dla administratorów i programistów
Pobierz program
lub zeskanuj:

IP Network Calculator (Kalkulator IP Network) jest aplikacją służącą do obliczania danych o sieci po podaniu parametrów sieci.

Aplikacja poprzez podanie podstawowych informacji czyli adresu IP oraz maski podsieci (która może być podana także w formie CIDR) obliczy nam takie dane jak adres sieci (Network), adres rozgłoszeniowy (Broadcast), maskę podsieci (Netmask), pierwszy i ostatni adres IP w sieci oraz liczbę użytecznych adresów IP (Usable IPs). Dane te z pewnością pomogą przy określeniu parametrów sieci. Dane te możemy zobaczyć nie tylko w formacie dziesiętnym, ale także w szesnastkowym, binarnym i ósemkowym. Dodatkowo otrzymamy informację o klasie sieci (A, B, C).

Ustawienia aplikacji pozwalają zmienić także sposób wyświetlania danych w zależności od naszych potrzeb. Plusem aplikacji jest szybkie sprawdzanie parametrów sieci poprzez podanie niewielkiej ilości danych oraz brak reklam. Aplikacja nie posiada obsługi obliczania adresów IPv6, która jednak, według autora, jest obecnie w przygotowaniu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza