IT Academic Days 2009 w Olsztynie

Strona główna Aktualności

O autorze

22 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się kolejna konferencja z tegorocznego cyklu IT Academic Days.

IT Academic Days to konferencje poświęcone rozwiązaniom Microsoftu, kierowane do środowisk akademickich, organizowane na różnych uczelniach technicznych w Polsce. Podczas zbliżającego się spotkania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim będzie można posłuchać m.in. historii wstążki - czyli opowieści o ewolucji interfejsu Office 2003 do słynnego już ribbona z Office 2007, sesji o tym w jaki sposób przy pomocy Microsoft Robotics Studio uczyć robota z klocków LEGO robienia nowych trików i sztuczek oraz jak pisać wydajne aplikacje webowe z wykorzystaniem ASP.NET i AJAX. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych sesji znaleźć można w agendzie.

Oprócz zasadniczej konferencji IT Academic Day, dzień wcześniej tj. 21 maja o godz. 15:00 odbędzie spotkanie pracownika Microsoftu Eugeniusza Licznarowskiego z kadrą naukową oraz studentami wydziału Matematyki i Informatyki, podczas którego zaplanowano prezentację na temat programów korporacji kierowanych do społeczności akademickiej. O 18:30 rozpocznie się zaś spotkanie OLMUGu (Olsztyn Microsoft User Group), podczas którego posłuchać będzie można dodatkowo o budowania klienta do Blipa i Twittera przy pomocy pakietu WCR Rest starter kit, a także o szybkim tworzeniu aplikacji biznesowych w .NET RIA Services i Silverlight 3.0.

Zasadnicza konferencja IT Academic Day odbędzie się w sali 306 Biblioteki Głównej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przy ul. Oczapowskiego 12b, spotkanie z Eugeniuszem Licznarowskim odbędzie się w sali 49 na wydziale Matematyki i Informatyki przy ul. Żołnierskiej 14, natomiast spotkanie OLMUGu w Kawiarni Literackiej Centrum Książki. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Organizatorami spotkania są Grupa .NET na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz wspomniany już OLMUG. Vortal dobreprogramy objął to wydarzenie patronatem medialnym. Warto zaznaczyć, że podczas konferencji będzie można zdobyć różne upominki - m.in. koszulki firmowe dobrychprogramów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy

Komentarze