Windows 8.1 i.... dwa przyciski Start? Tak, to możliwe :)

W Windows 8.1 przywrócono tak długo wyczekiwany przycisk Start. Niestety - nie odzyskał on swojej pełnej funkcjonalności. Służy on wyłącznie do uruchomienia ekranu start (L.P.M), oraz do uruchomienia pozostałości po starym menu Start (P.P.M). Jednakże bawiąc się paskiem zadań odkryłem ciekawą rzecz - jak zrobić dwa przyciski Start na Pulpicie.

 • Klikamy na wolny obszar paska zadań oraz odznaczamy opcję Lock the taskbar (Zablokuj pasek zadań)
 • Przeciągamy pasek zadań na górę
 • Cieszymy się dwoma przyciskami Start na naszym pulpicie :)

Krótki przegląd po... końcach internetu :)

Każda rzecz ma swój początek i koniec: zajęcia w szkole, dobra impreza, roślina doniczkowa, czy nawet kij*. Ale okazuje się że nawet Internet ma swój początek i koniec. Początkiem nazwiemy wyszukiwarkę Google lub Bing (Swoją drogą czy tylko mnie dziwi to że amerykański Bing szuka lepiej po polsku niż polski Google? )

A czym jest ten "koniec Internetu". Tym!

Najlepsze modyfikacje dla Euro Truck Simulator!

Euro Truck Simulator (ETS) jest dość popularnym symulatorem tira, który pozwala na wcielenie się w rolę kierowcy ciężarówki! Sama gra jest niestety mocno średnia, ale z pomocą modyfikacji (tzw. modów) gra staje się prawdziwym majstersztykiem :)

Dlaczego akurat ETS?

Tak wiem że już dosyć dawno wyszedł ETS2 z dość dużymi wymaganiami...właśnie: wymaganiami. Druga część Euro Trucka na moim komputerze się nie uruchamia. Postanowiłem że nie będe pisać o czymś o czym nie mam zielonego pojęcia (modów do ETS2).

SPAM — czyli o tym że lepiej zapobiegać niż leczyć

Rejestrując się na różnych stronach, należy podać swój adres e-mail. Jest to potrzebne do otrzymania linku aktywacyjnego oraz.....otrzymywania SPAMu. Dlatego im więcej podajemy swojego maila, tym więcej dostajemy SPAMu. Ale czy możemy coś z tym zrobić? Okazuje się że tak :)

10minutemail.com - czyli e-mail na 10 minut

10minutemail.com jest po prostu adresem e-mail który dostajemy na 10 minut. Wchodzimy na stronę i kopiujemy adres ze strony na formularz rejestracyjny. Następnie na naszą tymczasową pocztę przychodzi link aktywacyjny i...

Przetestuj system Firefox OS - zupełnie za darmo!

Firefox OS jest zupełnie nowym systemem operacyjnym na telefony od Mozilli. W Polsce jest już jeden telefon od Alcatela z tym systemem. Ale czy ten system ma jakieś szanse - sam się możesz przekonać, ponieważ Mozilla udostępniła emulator tego oprogramowania

Będziemy potrzebować:

 • Przeglądarki Mozilla Firefox (LINK )
 • Internetu i komputera :P
 • Android ROM - Odex czy Deodex?

  Każdy który choć raz poszukiwał romu Androida do swojego urządzenia (tabletu, telefonu) spotkał się z takimi oznaczeniami - ale co one znaczą?

  Od początku

  Aplikacje systemowe Android (znajdujące się w system/app) posiadają standardową formę *.APK. Czasami w celu poprawy prędkości uruchamiania, jak i działania systemu mogą one posiadać również pliki "pomocnicze" w formacie *.ODEX. Część systemowej aplikacji znajduje się właśnie w tym pliku *.ODEX. Lokalizacja system/app wygląda to mniej więcej tak:

  • Phone.apk
  • Phone.odex

  uCoz.pl - darmowy kreator stron internetowych

  Kiedyś tworzenie strony internetowej wymagało postawienia serwera, zakupu domeny, a także wymagało od webmastera dużej znajomości HTML, CSS, JavaScript. Dzisiaj stworzenie dużej i funkcjonalnej strony internetowej jest zasadniczo proste nawet dla osoby która posiada średnio-zaawansowaną wiedzę na temat komputera i internetu. Powstało wiele kreatorów stron internetowych w których możemy najzwyczajniej w świecie stworzyć stronę za pomocą myszki! Jednym z takich serwisów jest....

  ...uCoz.pl

  uCoz.pl jest polską edycją rosyjskiego kreatora uCoz.

  Mój super-ekstra sposób na pełne Glass w Windows 8!

  W Windows 8 efekt Aero Glass został usunięty, ale że jestem stworzeniem któremu ciągle coś nie pasuje ;) postanowiłem wziąć się do "ciężkiej pracy" i już po kilku dniach przeszukiwania forów, stron udało mi się skompletować pakiet służący do aktywacji pełnego efektu Glass (przeźroczystość, efekt Blur)

  Nie wierzysz!!

  Wiem że po obejrzeniu powyższych zdjęć przypomniałeś sobie co robiłeś w ostatni piątek ;) ale taka jest prawda GLASS DZIAŁA NA WINDOWS 8!

  Co potrzebuje żeby zdobyć ten piękny temat?

 • Windows Media Center - po mojemu czyli kilka słów o instalacji tematów:)

  W ostatnim wpisie (LINK ) troszkę spojrzałem w przyszłość (50 lat), no ale już czas wrócić do roku 2013. W naszych czasach są już telewizory LCD, komputery, konsole, centra multimedialne takie jak XBMC, Boxee czy Windows Media Center.... a dzisiaj zajmiemy się tym ostatnim :) a konkretniej jak instalować tematy (inny schemat koloru) do tej aplikacji.

  Co potrzebuję:

  • Program Media Center Reset Toolbox (