Ask.fm część 2 - wartość metoryczna

Ask.fm jest portalem do...zadawania pytań innym ludziom w nim zarejestrowanym. Na początku sam nie wierzyłem że do pytania innych ludzi potrzebny jest osobny serwis ale jak widać niektórym jednak tak. Tylko komu? Szpiegom, terrorystom i temu innemu syfowi którzy chcą zbierać o nas jak najwięcej danych a przy okazji być anonimowym. Więcej o zasadzie działania tego serwisu jest na moim wcześniejszym wpisie Moda lubi się zmieniać - Ask.fm

Moda lubi się zmieniać - Ask.fm

Moda w internecie ciągle się zmienia: na początku była NaszaKlasa która teraz odeszła w zapomnienie a teraz mamy Facebook-a oraz kolejny nowy serwis: Ask.fm (przynajmniej w moich stronach :))

Czym jest Ask.fm?

Ask.fm nie jest kolejną społecznościówką w "standardowej" formie. Jest to platforma na którą należy się rejestrować aby otrzymywać zapytania od innych użytkowników serwisu na które musimy odpowiedzieć. Następnie pytania z odpowiedziami lądują na głównej stronie naszego profilu.

ReFS - następca NTFS w Windows Server 2012

ReFS...ooouu , a to coś fajnego?

ReFS jest najnowszym systemem plików od Microsoftu i następcą NTFS. Aktualnie jest dostępny tylko w serwerowej "ósemce" czyli w Win Server 2012 , choć każdy wie jaka była historia z NTFS (na początku był tylko w systemach serwerowych a następnie się udomowił w systemach klienckich) dlatego twierdzę że w Windows XX system ReFS będzie dostępny dla zwykłego śmiertelnika i zjadacza chleba

Wstęp do Hyper-V w Windows Server 2012 - RemoteFX

W drugiej części wpisu o wirtualizacji napiszę czym jest RemoteFX , jakie są wymagania tej funkcji itp.

Zaczynamy!

Funkcja RemoteFX umożliwia współdzielenie sprzętowej akceleracji 3D z naszej karty graficznej co pozwala nam uruchomić w systemach wirtualnych Windows Aero (jeżeli wirtualizujemy siódemkę i Vistę) , gry 3D a nawet oglądać filmy HD. W Windows Server 2012 RemoteFX obsługuje DirectX 11 przez co możemy grać w najnowsze gry.

Teraz się zabawimy....PowerShellem w Windows Server 2012

W tym wpisie przejdziemy do tego co tygryski lubią najbardziej... czyli oczywiście PowerShella w Windows Server 2012

Czym jest Windows PowerShell?

Windows PowerShell jest interpreterem poleceń stworzonym przez Microsoft. Jest o wiele bardziej zaawansowany niż standardowy Wiersz poleceń. PS (PowerShell) został wbudowany w Windows 8 oraz Windows Server 2012. Polecenia wpisywane w tym programie są podobne do komend basha. Windows PowerShell jest zintegrowany ze środowiskiem .NET Framework.

Bootowanie Windowsa Server 2012 z dysku VHD

Jeżeli nasz komputer jest za słaby na wirtualizację , nie wspiera Hyper-V bądź z innych przyczyn nie chcemy wirtualizować systemu Windows Server 2012 a o instalacji na dysku twardym też nie ma mowy możemy pobrać testowy VHD ze strony Microsoft oraz a następnie zabootować komputer z tego wirtualnego dysku. A więc zaczynamy!

Pobieranie wirtualnego dysku

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to pobranie wirtualnego dysku VHD. Abyśmy mogli to uczynić musimy wejść na

Windows Server 2012 okiem zwykłego użytkownika

Windows Server 2012 czyli serwerowa edycja Windowsa 8 który w dziesiejszych czasach jest w ogniu zaciętej krytyki o Metro, Modern, Pulpit, menu Start i takie tam. Postanowiłem więc przyjrzeć się najnowszemu Serverowi jaki jest i tym podobne oraz porównać go ze zwykłą ósemką

Instalacja

Instalacja jest taka sama jak w Windows 8 z wyjątkiem braku możliwości zmiany koloru interfejsu Modern UI i zmiany nazwy komputera (wybiera ją instalator). Dodano tylko wybór wersji: podstawowa oraz GUI. Oczywiście wybrałem GUI.

Windows 8 uruchamiany bezpośrednio do Pulpitu

Dzisiaj znalazłem mały błąd w systemie Windows 8, który pozwoli by system był ładowany bezpośrednio do Pulpitu bez wykorzystywania dodatkowych programów i bez modyfikacji zaawansowanych ustawień Windowsa które mogą doprowadzić do niestabilnego działania systemu.

  • Uruchamiamy Windows Explorer (Eksplorator Windows)
  • Przełączamy się na wstążkę View (Widok) i klikamy na Options (Opcje)
  • W nowo otwartym okienku klikamy na zakładkę View (Widok)

Czy Windows RT ma rację bytu?

Windows RT to specjalna wersja Windowsa 8 na tablety z procesorami ARM. Jest prawie taka sama co zwykły Windows 8. PRAWIE!!!

Czemu PRAWIE!!!

Bo brakuje jednego kafelka...tak, tak tego najważniejszego...jesteś już blisko...ciepło, ciepło...tak chodzi o kafelek Desktop czyli Pulpit. W tym systemie uruchomimy tylko i wyłącznie aplikacje Metro czy jak kto woli Modern które pobieramy ze sklepu Windows Store. Czyli nie będzie Notatnika i Painta i Wordpada i Menedżera zadań. Jeden kafelek wyraża więcej niż tysiąc słów:)