Najlepsze modyfikacje dla Euro Truck Simulator!

Euro Truck Simulator (ETS) jest dość popularnym symulatorem tira, który pozwala na wcielenie się w rolę kierowcy ciężarówki! Sama gra jest niestety mocno średnia, ale z pomocą modyfikacji (tzw. modów) gra staje się prawdziwym majstersztykiem :)

Dlaczego akurat ETS?

Tak wiem że już dosyć dawno wyszedł ETS2 z dość dużymi wymaganiami...właśnie: wymaganiami. Druga część Euro Trucka na moim komputerze się nie uruchamia. Postanowiłem że nie będe pisać o czymś o czym nie mam zielonego pojęcia (modów do ETS2). Tak więc mamy wpis o modach do ETS1 (o których wiem dużo :) )... Dobra dość już tych pogaduszek: Zapraszam do lektury :)

Instalacja modów

Plik modyfikacji (*.SCS) przenosimy do folderu Dokumenty>Euro Truck Simulator>mod

1.Real Companies Mod

Wręcz podstawowa modyfikacja! Podmienia ona firmy z gry (typu EuroGoodies, EuroAcres, LKWLog) na prawdziwe (typu Tesco, Carrefour, czy Schenker). Mod składa się z dwóch części (dwóch plików *.SCS), i musimy przenieść obie części do naszego folderu "mod"

Link do modyfikacji: http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/realne_nazwy_firm/3-1...

2.GTS AI Cars

Modyfikacja zwiększająca różnorodność na wirtualnych ulicach. poprzez dodanie do gry nowych samochodów poruszających się po ulicach. Samochody dodawane przez modyfikację to: Volvo XC90, Mercedes-Benz CE, Opel Astra, Audi A6 oraz BMW 5

Link do modyfikacji: http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/gts_ai_cars/3-1-0-30

3.Mapa satelitarna

Mod podmieniający zwykłą białą mapę na mapę satelitarną. Taki ciekawy bajer :)

Link do modyfikacji: http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/mapa_satelitarna/3-1-...

4.Man TGX from GTS

Bardzo ładnie wykonana ciężarówka (konwersja z German Truck Simulator) ciężarówek Man TGX we wszystkich trzech wersjach: XL, XLX, XXL. Modyfikacja podmienia ciężarówki:

 • Valiant (Volvo) kl. A
 • Valiant (Volvo) kl. B
 • Valiant (Volvo) kl. C

 • Ciężarówka posiada własne wnętrze (tzw. interior)

  Link do modyfikacji: http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/man_tgx_a_b_c/3-1-0-2...

  5.Real Logos Mod

  Również modyfikacja niemalże obowiązkowa :) Podmienia ona znaczki ciężarówek na prawdziwe, przez co zwiększa się realizm w grze.

  Link do modyfikacji: http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/real_logos_mod/3-1-0-...

  6.Znaczki na kierownicy

  Mod dodający oryginalne znaczki na kierownicach pojazdów. Modyfikacja bardzo ładnie komponuje się z modem "Real Logos Mod" (tym powyżej)

  Link do modyfikacji: http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/oryginalne_znaczki_na...

  7.Mega Mix Map 5

  Największa ze wszystkich modyfikacja! Jest to tzw. mapa, która dodaje grubo ponad 120 miast z Europy, Ameryki północnej i południowej) a nawet fragmentów Azji i Afryki! Rozbudowuje ona też infrastrukturę dróg (jednopasmówki, serpentyny). Do modyfikacji dołożyłem jeszcze kilka moich poprawek, również zalecam je zainstalować :)

  UWAGA!
  Modyfikacja bardzo mocno ingeruje w grę (zmienia ekonomię, granice państw itp...) .Aby rozwozić ładunki do nowych miast, należy rozpocząć nową grę!

  Link do modyfikacji: http://dfiles.eu/de/files/406qxk9re

  Link do poprawek:http://alan207.ucoz.pl/load/euro_truck_simulator/poprawki_do_mapy_mega...

  8.Super Truck Pack

  Bardzo ciekawa modyfikacja mojej produkcji, podmieniająca ciężarówki Valiant A/B/C, Runner A/B/C oraz Majestic A/B/C na Iveco Stralisa, DAFa XF105, oraz Mana TGX w aż trzech wersjach kabinowych

  Dodatek został przygotowany w czterech odmiennych wersjach: EURO4x2, EURO6x4, UK4x2 oraz UK6x4. Wersje EURO posiadają wnętrze przystosowane do ruchu prawostronnego, natomiast wersje UK - do lewostronnego.
  Symbole 4x2 oraz 6x4 oznaczają ilość oś - ciężarówki 6x4 posiadają dodatkową oś z tyłu.

  Link do modyfikacji: http://supertruckpack.tk

  9.Super Trailer Pack

  Kolejna udana modyfikacja mojej produkcji! - tym razem jest to pakiet dodający aż ponad 20 nowych typów ładunków do gry. Dzięki tej modyfikacji możemy przewozić wielkie koparki, czy też olbrzymie pojemniki z kwasem!

  Jedyną wadą tej modyfikacji jest to że może ona nie działać na nieoficjalnych mapach - jest tak dlatego iż Super Trailer Pack, w znaczącym stopniu modyfikuje ekonomię gry, która jest niezwykle delikatnym elementem silnika Euro Truck Simulator.

  Link do modyfikacji: http://alan207.eu.org/data/Super_Trailer_Pack_1.1_PL.zip

  Masz jeszcze jakieś ciekawe modyfikacje do Euro Truck Simulator? Jeżeli tak, napisz mi to w komentarzu - wpis zostanie wtedy uzupełniony o Twoją propozycję :)