SPAM — czyli o tym że lepiej zapobiegać niż leczyć

Rejestrując się na różnych stronach, należy podać swój adres e-mail. Jest to potrzebne do otrzymania linku aktywacyjnego oraz.....otrzymywania SPAMu. Dlatego im więcej podajemy swojego maila, tym więcej dostajemy SPAMu. Ale czy możemy coś z tym zrobić? Okazuje się że tak :)

10minutemail.com - czyli e-mail na 10 minut

10minutemail.com jest po prostu adresem e-mail który dostajemy na 10 minut. Wchodzimy na stronę i kopiujemy adres ze strony na formularz rejestracyjny. Następnie na naszą tymczasową pocztę przychodzi link aktywacyjny i... to wszystko! SPAM przychodzi na tymczasowe konto pocztowe które po 10 minutach wygasa, SPAM więc trafia do nikąd :). Minusem tego rozwiązania jest to że w razu zapomnienia hasła nasze konto na stronie idzie się.....uprawiać miłość :) gdyż tamtego e-maila nie idzie już odzyskać

Bugmenot.com - czyli nie rejestruj się wcale

BugMeNot jest bazą loginów i haseł do wielu stron i usług internetowych. Działanie jest proste - wpisujemy nazwę strony w polu tekstowym, klikamy na Get logins i otrzymujemy listę haseł i loginów, nadesłanych przez użytkowników. Większość kont nie działa ale przy odrobinie szczęścia może trafimy na działające konto. Sęk w tym że nie wiadomo czy jest to legalne czy może "legalne inaczej". Może ktoś z czytelników wie?

Drugie konto pocztowe - na wszelakie rejestracje

Możemy również po prostu zwyczajnie założyć drugi adres e-mail i posiadać go na wszelakie rejestracje. Metoda ta jest podobna do pierwszej ale posiada jedną ważną zaletę: W razie zapomnienia hasła do konta, z łatwością je odzyskamy :)

Podsumowanie

Ja wstawiłem na razie trzy dobre techniki do walki z internetowymi śmieciami. Jeżeli znacie jeszcze jakąś technikę, piszcie w komentarzach. Dodam ją do listy, wraz z nazwą użytkownika który ją wstawił. Wiecie wpadłem na taki pomysł żeby zrobić jak największe kompendium wiedzy o walce ze SPAMem :)