ITE - pomocnik menedżera

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Efix Sp. z o.o. wydała bardzo ciekawą aplikację o nazwie Integrated Trading Environment (ITE) pozwalającą na obserwację i analizę sytuacji na rynkach akcji, indeksów, towarów i walut.

Program ITE umożliwia sporządzanie wykresów notowań, budowanie i testowanie własnych strategii inwestycyjnych przy wykorzystywaniu zaawansowanych narzędzi graficznych i wskaźników. Do tej pory niemal wszystkie programy dla inwestorów finansowych dostępne były wyłącznie dla systemu Windows. Program firmy Efix będzie więc miłą niespodzianką dla użytkowników systemu Linuks i komputerów Apple. Produkt został napisany w Eclipse, a swój wygląd i szybkość działania zawdzięcza autorskiemu rozwiązaniu RCP i Backbufferingu.

ITE jest obecnie w fazie rozwojowej. Każdy zainteresowany programem może do 12 marca 2007 wziąć udział w testach, a przy odrobinie szczęścia otrzymać w prezencie specjalną wersję gotowego programu. Narzędzie to przeznaczone do użytku domowego jest całkowicie darmowe, posiada jedynie kilka ograniczeń w funkcjonalności.

Najnowszą testową wersję aplikacji ITE 0.1.1.7900 przeznaczoną dla systemów Windows i Linux można pobrać ze strony producenta. ITE do prawidłowego działania wymaga zainstalowanej w systemie wirtualnej maszyny JAVA. Przypominamy, że jest to jeszcze wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy
s