IV edycja konkursu Wakacje za jedno zdjęcie

Strona główna Aktualności

O autorze

Trwa IV edycja konkursu fotograficznego HP "Wakacje za jedno zdjęcie". Podobnie jak w poprzednich, co miesiąc w konkursie można wygrać atrakcyjne nagrody: drukarkę atramentową, aparat cyfrowy, skaner oraz - w formie wyróżnień - pięć zestawów upominków firmowych z logo HP. Na zakończenie konkursu jury przyzna główną nagrodę - egzotyczną wycieczkę dla dwóch osób. Aby wygrać jeden z produktów HP oraz nagrodę finałową wystarczy przesłać zdjęcie wydrukowane na papierze fotograficznym HP wraz z opisem, dlaczego warto odwiedzić przedstawione na fotografii miejsce. Prace oceniane są pod kątem jakości przesłanego zdjęcia, oryginalnego przedstawienia tematu konkursu oraz ciekawego opisu przesłanego zdjęcia. Konkurs trwa do 31 lipca br.

III odsłona konkursu fotograficznego Hewlett-Packard "Wakacje za jedno zdjęcie" rozstrzygnięta została w styczniu. W I edycji zwycięzca spędził wspaniałe wakacje na Dominikanie, w ubiegłym roku na Jamajce. Nagrodę finałową w III odsłonie - wycieczkę do Meksyku - otrzymał Dariusz Majewski z Warszawy. Uczestnicy IIII edycji nadesłali ponad 400 prac, charakteryzujących się niezwykle różnorodną tematyką i oryginalnością. To około 100 prac więcej niż w poprzedniej, drugiej edycji konkursu. Chociaż konkurs przeznaczony był dla fotografów-amatorów, zdjęcia cechował wysoki poziom artystyczny i profesjonalny warsztat. Nie były to jedynie wakacyjne obrazki z egzotycznych zakątków świata. Wiele zdjęć przedstawiało piękno rodzimej przyrody, były wśród nich również obrazki obyczajowe, rejestrujące życie codzienne, a także fotografie utrwalające ulotność mijającej chwili, pełne zadumy i filozoficznej refleksji nad otaczającym nas światem, czasem nostalgii, często humoru. Najciekawsze prace można obejrzeć w galerii zdjęć konkursowych na stronie www.hp.pl/akademia oraz www.hp.pl/konkurs_foto.

Na zdjęciu, miniaturka pracy konkursowej, która otrzymała główną nagrodę - wycieczkę do pełnego tajemnic Meksyku - w ostatniej, III edycji konkursu: Dariusz Majewski, "Happy People".

© dobreprogramy
s