IVONA Reader

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IVONA Reader (następca Expressivo) to wszechstronny komputerowy lektor i text reader, który umożliwia odczytanie i odsłuchanie tekstów z dowolnych dokumentów oraz aplikacji.

Program wraz z głosami IVONA możemy użyć również jako lektora. Najważniejszymi funkcjami programu są: tworzenie audiobooków, oglądanie filmów z lektorem, odsłuchiwanie informacji ze stron internetowych oraz nauka języków obcych - nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3, po zapisaniu do pliku dźwiękowego. Program integruje się z popularnymi aplikacjami: MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, iTunes i Skype.

IVONA Reader posiada kilkadziesiąt dodatkowych funkcji, a każdy użytkownik może dowolnie konfigurować program wedle własnych upodobań. Aplikacja współpracuje z każdym syntezatorem mowy w standardzie SAPI5

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #56 09.11.2016 19:12

Dopiero po dwóch latach otworzyłem komentarze do Ivona Reader.Więc może i @modul (niezalogowany) się też tu odnajdzie.Moja odpowiedź - przykro mi,że załapałeś się na jakiś szajs.Ale przecież i ja przeglądałem te strony i nic mi na komputer się nie przedarło.Może silniejsze były moje zabezpieczenia.Kiedy wchodzę na niepewne,bo nieznane mi strony zdarzają się i mnie ciche przekierowania.W zależności od przeglądarki i ustawień własnych te podstrony mogą być zakryte pod lub na wierzchu - zakrywając stroną,którą wybrałem.Reakcja fizyczna może być za późna na cokolwiek i dlatego wynaleziono to,co nazywamy chmurą.Ma ją antywirus i przeglądarka.Czy wirus pokona tą blokadę,no ja sobie nawet nie dam gwarancji bezpieczeństwa.Po drugie- dzisiaj ta strona jest umownie bezpieczna,jutro już zasiana to jednym,a zaraz po nim następnym robactwem.Bo jedno otwiera drugiemu.W końcu to ma być masowy atak.Na różności zabezpieczeń tych odwiedzających. @ Kusep - Jeżeli Balabolka to lipa,osobiście dzięki za info.Byłem nią lekko zachwycony w trakcie zamontowania w opcji free,jako antidotum na naszą dość drogą ivonę. Potraktowałem to jako chwilową ciekawostkę.Przyznam, że opcję głosu na czytnikach później porzuciłem.Bo nawet ivona nie pokonała pewnych barier i nie mam ochoty,by dla niej - ja ekstra poprawiał tekst. Panie @Anonim (niezalogowany) nie jestem trolem. Moja stylistyka wyrażania myśli ma prawo Ci nie odpowiadać.Tak ja przykładem nigdy nie mogłem przełknąć naszego literackiego wieszcza- Sienkiewicza.A historia jest mi bliższa niż ten cały komputer,internet i bateryjne bzdety,bez których wielu nie potrafi już żyć.Mam w głowie zaliczonych wielu pisarzy -obcych i tych z nad Wisły.Lecz on,raz że był kiepski w ocenie prawdziwych wydarzeń,które sam opisywał.Dwa- ten styl pisania.Nie docierał do mnie.Dlatego zawsze miałem kłopoty przy Logo jego lektur,a inaczej z swobody wyboru.Czym wprawiałem w zdumienie profesora z historii.Nieznośny dla prof z polskiego.Użyłem też ironicznie słów o nakręconych narodowcach.Większość nie zna historii swego kraju.Ci są najbardziej manipulowani,lub oczytani ,,poprawnymi,, tekstami.Bez opinii własnych.Tamten tekst pisałem 11.11-dwa latka wstecz. Po ulicznych manewrach tych patriotów Wzorem ich miłości do kraju jest styl kiboli-dresiarzy.Niedługo powtórka z cyrku.

Kusep   1 #55 27.05.2016 09:06

@marek 2010 (niezalogowany): BALABOLKA. To jakaś lipa, bo po kilku miesiącach wyskoczy jedynie "Okres demonstracyjny zakończył się". I nic z tym nie zrobisz. Nawet nie wiadomo jak kupić BALABOLKĘ ... Jest świetna o ile wgra się dobrego lektora. Sama BALABOLKA ma lektorów do kitu.

  #54 22.12.2015 13:40

@marek 2010 (niezalogowany): Chciałbym zwrócić uwagę aby DP wpłynęły na adminów by ci nie ograniczali się jedynie do blokowania niektórych postów zawierających słowa na "k", ale blokowali takie jak twój, tzn. wskazujące że zamieszczający je użytkownik może być upośledzony intelektualnie. Nikt was tu nie potrzebuje. Są specjalne portale dla troli, np. SuperExpres, Onet, itp.

ste-fan   13 #53 02.11.2015 21:24

kupiłem wersje pudełkową a teraz dostaje maile'a że wsparcie techniczne wygasa 31.12.2015r i mogę kupić se Speech2Go z 50% rabatem co zasposób na robienie kasy zmienić nazwe...

duch.4.pl   6 #52 29.09.2015 06:08

Firma IVO przeszła na rozwiązanie chmurowe dla firm. Programy IVONA i Ivona Reaader nie są już udostępniane. Polecam natomiast bezpłatne rozszerzenia do Chrome, np: iSpeech z darmowym polskim głosem oraz darmowy polski głos od firmy Microsoft dostępny poprzez system Windows. Nie są tak płynne jak głosy Ivony, ale całkiem czytelne dla ucha.

P.S. dla upartych: zapewne oba te programy są dostępne na płytach CD/DVD archiwalnych numerów magazynów komputerowych.

mrDark   8 #51 17.08.2015 16:12

W Windows 10 mamy polski głos w cenie Windowsa :)

  #50 17.02.2015 11:22

@Devios (niezalogowany): Problemem nie jest brak pamięci, a znajdujące się w tekście znaki które mają wpływ na pracę programu. W moim przypadku w tekście był znak "<" po usunięciu go program zapisał tekst do mp3. Być może jakieś inne znaki też mają wpływ na błąd syntezatora. Wiem że post stary, ale może się komuś przyda ta informacja :)

  #49 19.01.2015 02:17

@marek 2010 (niezalogowany): Nie ufajcie Markowi, w pliku jest wirus który unieruchomił całkowicie mój komputer -zmieniając dysk startowy w biosie udało mi się go uruchomić w końcu. Podejrzewam, że Putin k***s za tym stoi.

  #48 17.01.2015 01:05

Ten instalator już nie działa.
Strona ivo również nie istnieje.
Ivo przejął amazon a ivoną handluje jakiś pośrednik haspro bodajże.
Efekt tego jest taki że o ile w listopadzie Polskie głosy można było kupić po 70 zł. to obecnie kosztują 29 euro.

PISowiec   5 #47 11.11.2014 20:26

Aktualna wersja Ivona Reader to jest 1.1.3.

  #46 11.11.2014 15:45

Chciało by się rzec odwrotnie do znanego przysłowia...cudzego nie znacie,a swoje chwalicie.Tu akuratnie cudze za darmo,swoje za pieniądze i to jak widzę - niezłe pieniądze.Moje info pewnie nie spodoba się IVO software i nakręconym narodowcom.A fe,bo te cudze to rosyjski program - http://www.snapfiles.com/get/balabolka.html i polskiej strony - http://www.cross-plus-a.com/pl/balabolka.htm.Dzięki wpisowi Ma-ha (niezalogowany) 06.04.2013 11:43 tam zajrzałem.Program ściągnąłem,dobrym antywirusem sprawdziłem,by Putin i KGB mnie nie wyśledził,,,zamontowałem.Powiem tak.Allplayer mnie nie interesuje,więc pewnie na nim nie zadziała.Chociaż może...bo konieczne jest dla tego programu ze strony Microsoft dwa pliki systemowe,by mieć miły polski głos ,,Paulina,, Balabolka otworzy nam SAPI4,SAPI5 i Microsoft Speech Platform.Na tej platformie Paulina jest tą gadułą.Można doładować głosy z innych krajów.Mnie wystarczy to jako głosowy czytnik.A Lektor...leje na niego.Nie warty tej polskiej kasy.

jendrek2   5 #45 11.11.2014 14:34

Instalator dalej pobiera wersję 1.1.3

FullFrame   1 #44 04.02.2014 13:59

Głosy tak, Ivona reader trochę lipa. Program nie jest rozwijany od czerwca 2013. Dużo by można poprawić już nie mówiąc dodać, szkoda bo polskie i trzymam w kciuki.

kmlk   1 #43 25.05.2013 18:29

W wersji 1.1.2 wprowadzono sporo zmian:

* Nowe funkcjonalności:
- Nowa opcja "Zamień" jest teraz dostępna w menu "Edycja". W celu wywołania wyszukiwania użytkownik może posłużyć się menu, bądź też skrótem klawiszowym "Ctrl + H".
- Zakładki otwartych plików mogą być teraz zamknięte za pomocą pojedynczego kliknięcia środkowym przyciskiem myszki.
- Wprowadzono listę zmian (changelog).

* Zmiany funkcjonalności:
- Wszystkie dostępne konwertery są zawsze instalowane i nie mogą zostać wyłączone.
- Usunięto integrację z programami Mozilla Firefox i Thunderbird. W zamian rekomendujemy korzystanie z IVONA MiniReader, jako bardziej uniwersalnego narzędzia.
- Usunięto integrację z komunikatorem Skype.

* Poprawki błędów:
- Konwersja dokumentów HTMl - znaki spacji nie sią już tracone podczas wczytywania dokumentu.
- Opcja "Uruchom IVONA Reader przy starcie Windows" w instalatorze.
- Inne, pomniejsze poprawki.

ste-fan   13 #42 29.04.2013 18:51

jest nowa wersja 1.1.2, lecz o dziwo już niema w niej wtyczki dla Firefox / Thunderbirs czy to polityka nowego właściciela - AMOZON.com

  #41 06.04.2013 11:43

Też właśnie natknąłem się, niezależnie od anonima post niżej, przypadkiem na Balabolkę (z ros. gaduła :-) szukając zupełnie innego programu. Sam takich aplikacji nie używam i jej nie sprawdzałem, ale czytając recenzje i wiedząc, że jest na nie zapotrzebowanie podam namiary:

http://www.snapfiles.com/get/balabolka.html

i strona oficjalna (co ciekawe jest też po polsku):

http://www.cross-plus-a.com/pl/balabolka.htm

  #40 23.02.2013 21:02

Wystarczy mieć sam głos - Ivona Readera zastąpić darmową Balabolką

  #39 30.07.2012 12:58

NIE DZIAŁA!

  #38 29.06.2012 01:08

Od roku planuje kupić ivona reader plus jakiś głos. Przetestowałem w obecnej wersji wszystkie polskie. Glosy nie są złe, chociaż postępu od 2 lat nie widzę (wcześniej także testowałem ten program). Widocznie firma ma dobre wpływy i nie jest zainteresowana poprawa działania programu. Sama instalacja online jest potworna. Często się zawiesza lub wyskakuje z pamięci. Jeżeli się testowało wersje trial to o normalnej instalacji trzeba zapomnieć lub instalować Windows na nowo. Testowałem z XP PRO oraz 7 PRO. Propozycja firmy by kupić samego Readera to też kpina. HA HA HA. To tak jakby kupić zamiast samochodu samą karoserię. Konfiguracja słownika to także kpina producentów. Niestety najlepsze znajdziemy na czarnym rynku. :-) bo firma ma to gdzieś. Kopiłeś i bujaj się z tym dalej.

  #37 08.05.2012 18:42

czy istnieje jakis darmowy syntezator mowy ? poszę o szybką odpowiedź z góry dziękuje:)