Icahn chce wymienić cały zarząd Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Inwestor Carl Icahn po odmownej odpowiedzi Yahoo! na kolejną propozycję zawarcia transakcji złożył w Securities and Exchange Commision (odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego sprawujący w USA kontrolę nad obrotem giełdowym) informacje co do planowanych zmian w zarządzie firmy. Do tej pory analitycy zastanawiali się, czy Icahn sprzyjający Microsoftowi będzie chciał wymienić cały zarząd Yahoo!, czy tylko jego część.

Teraz już wiadomo - chodzi o wszystkie dziewięć osób. Jeśli Icahnowi udałoby się przeforsować tę zmianę podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 1 sierpnia, to wtedy nawet bez większościowego pakietu akcji, ale ze swoimi ludźmi w zarządzie mógłby kontrolować całą firmę i najprawdopodobniej doprowadziłby do fuzji Yahoo! z Microsoftem na warunkach proponowanych przez giganta z Redmond.

Czy jednak pozostali akcjonariusze będą zadowoleni z planów Icahna i razem z nim zagłosują za wymianą całego zarządu? Jest to mocno wątpliwe. Analitycy zwracają też uwagę, że Icahn nie ma żadnych innych propozycji dla Yahoo! poza sprzedaniem firmy Microsoftowi. Pomimo tego, że Microsoft niedawno podtrzymał swoje zainteresowanie kupnem części Yahoo!, trudno powiedzieć, czy taka perspektywa okaże się na tyle zachęcająca, by nie wybrać istniejących członków zarządu na kolejną roczną kadencję.

© dobreprogramy