reklama

IcoFX 1.6

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja darmowej aplikacji IcoFX przeznaczonej do tworzenia i edycji ikon dla systemów Windows i Mac OS X.

Program poza standardowymi narzędziami takimi jak: kształty, pędzel, zaznaczenie, spray czy wypełnianie, dostarcza dodatkowo ponad 40 gotowych efektów, które można wykonać na tworzonej grafice (dodawanie cieni, odbić optycznych, zmiana kolorów itp.). Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez IcoFX dla ikon to 256x256 pikseli, również z obsługą kanału alpha (przeźroczystość).

Dodatkowo aplikacja oferuje funkcję przechwytywania ikon z zewnętrznych aplikacji 32 bitowych, plików DLL oraz opcję importu i eksportu ulubionych obrazów do formatu ikon. Kolejną przydatną opcją oferowaną przez IcoFX jest możliwość definiowania i przechowywania ulubionych kolorów. W skład programu wchodzi również narzędzie przeznaczone do masowego przechwytywania ikon z aplikacji i zamiany ikon na obrazy i na odwrót.

W IcoFX 1.6 wbudowano edytor zasobów pozwalający na podmienianie ikonek wewnatrz plików EXE, udoskonalono funkcję powiększania ikonek, dodano konwerter ikonek z systemu Mac OS X i Windows, funkcję eksportu ikon z zasobów Mac OS X z opcją ich edycji.

Najnowszą wersję aplikacji IcoFX 1.6 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne

© dobreprogramy

Komentarze

reklama