Icon Explorer Icon Explorer 5.2

Strona główna Windows Grafika Tworzenie ikon
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Icon Explorer to niewielkie i dostępne za darmo narzędzie do przeglądania i zarządzania ikonami w systemie Windows. Program charakteryzuje się prostym, przemyślanym interfejsem oraz obsługą wszystkich najważniejszych formatów.

Okno programu jest podzielone na kilka sekcji, z których należy wskazać katalog z plikiem EXE lub DLL, z którego chcemy podejrzeć lub wydobyć ikony. Program w sekundę sprawdzi dostępne pakiety ikon, pozwalając na wybranie pożądanej grafiki wraz ze wszystkimi dostępnymi rozmiarami (aplikacja obsługuje rozmiary ikon od 16x16 do 256x256). Wybraną ikonę możemy następnie zapisać w formacie BMP lub ICO za pomocą prawego przycisku myszy.

Dodatkowo Icon Explorer posiada wbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której możemy przeszukać zawartość dysku twardego w poszukiwaniu ikon. Program obsługuje się naprawdę przyjemnie, wszystkie elementy są tak ustawione, że dają łatwy i szybki dostęp do konkretnych ikon lub ich pakietów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Mały, prosty w obsłudze, działa bezproblemowo
Nie działa z systemach 64-bitowych, brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
30.07.2016 16:11 • Recenzja do wersji 4.3.1.0

Icon Explorer to niewielki narzędzie którego głównym i jedynym zadaniem przeglądanie i katalogowanie ikon. Program potrafi bezproblemowo odczytać zbiory ikon z kilkunastu różnych formatów plików (między innymi dll lub exe) a następnie zapisać każdą ikonę od pojedynczego pliku. Program ponadto potrafi zmienić wielkość ikony, niestety tylko do kilku standardowych rozmiarów.

Dla osób lubujących się w częstym zmienianiu ikon czy tez katalogowaniu ich (a znam takie osoby) program niezbędny, zwłaszcza, że program jest bezpłatny. Podsumowując Icon Explorer jest kolejnym niewielkim programem który nie jest obarczonym setką niepotrzebnych i dodatkowych funkcji, tylko obciążających nasz system.