Icy Berg 1.1.54

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Icy Berg to bardzo sympatyczna bezpłatna platformówka, która spodoba się również młodszym komputerowcom. W tym darmowym projekcie wcielamy się w stale topniejąca kostkę lodu, która musi dostać się do teleportu stanowiącego wyjście z danego etapu. Po drodze oczywiście natrafimy na szereg przeszkód, a im dalej, tym trudniej będzie sobie z nimi poradzić. Zręczność gracza wystawiana jest na próbę.

Z uwagi na temperaturę pokojową w większości poziomów, działać trzeba szybko, lecz zarazem ze szczególną dokładnością. Lodowy heros w końcu nie chodzi na nogach, ale zwyczajnie się ślizga, należy więc niejednokrotnie błyskawicznym zwrotem zmieniać mu kierunek poruszania się. Gra nie wybacza. Spadnięcie wprost w języki ognia czy pod prasę oznacza natychmiastowe powtarzanie zabawy od nowa. Nie ma żyć jako takich.

Rozgrywkę podzielono jednak na niezależne, dosyć krótkie etapy, więc nie jesteśmy zmuszani startować tak zupełnie od zera. Po drodze do wyjścia wypada zbierać ochładzające płatki śniegu, przełączać dźwignie, aby usuwać niebezpieczeństwa z drogi, a także uważać, w którą stronę wybijają nas sprężyny. Spotkanie z piłą tarczową na suficie też bowiem do najprzyjemniejszych nie należy. Grę dopełnia dobra muzyka.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł i wykonanie, rozmaite przeszkody do ominięcia
długość rozgrywki
ocena użytkownika
04.04.2016 17:25 • Recenzja do wersji 1.1.54

Świetna propozycja dla młodszych graczy. Bajkowa grafika i nastrojowy dźwięk. Poziom trudności umiarkowany (młodsi gracze też nie powinni mieć problemów). W grze poruszamy się topniejącą kostką lodu, zbieramy śnieżynki dla życia i omijamy przeszkody. Sterowanie proste i łatwe do opanowania. Plus za rozmaite przeszkody do ominięcia. Niestety gra trochę krótka.