Icy Tower 1.5.1

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Icy tower to sympatyczna gra platformowa, która stała się fenomenem wśród tytułów dostępnych do pobrania zupełnie za darmo. Prosty pomysł, wymagający od gracza jednak niemałej zręczności oraz spostrzegawczości, strasznie wciąga, zaś partyjki planowane na kilka minut potrafią się przez to rozciągnąć do kilku nawet godzin. Miły bohater w zimowej czapce musi po prostu dotrzeć jak najwyżej swojej wielkiej wieży.

Zabawa opiera się na ciągłym skakaniu w górę z piętra na piętro, przy równoczesnym zważaniu na to, aby przypadkiem nie ześlizgnąć się w dół. Oznacza to bowiem koniec gry. Bohater poruszając się zwinnie na boki oraz w górę nabiera stopniowo rozpędu, co niejednokrotnie owocuje wystrzeleniem w górę niczym z procy i pokonanie kilku rzędów platform na raz. Jeżeli uda się utrzymać taki stan rzeczy, licznik z boku ekranu odliczał będzie kolejne łańcuszki udanych susów, co da z kolei dużo lepszy dorobek punktowy.

Im dalej, tym trudniej. Co jakiś czas zabawa przyśpiesza, więc nie można wypadać z rytmu. Coraz trudniejszy poziom gry sygnalizują każdorazowo przemykające się w tle informacje o wzroście szybkości przewijania ekranu. Warto pamiętać, że w krytycznych sytuacjach można spróbować odbić się od którejś ze ścian. Lepsze to przecież, niż od razu spaść. Monotonii zapobiega zmieniająca się stale stylistyka kolejnych platform.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dużo postać, wprowadzenie profili i rang
Brak możliwości eksportu i synchronizacji profilu
ocena użytkownika
18.10.2015 14:02 • Recenzja do wersji 1.5.1

Jedna z moich ulubionych gierek na wolne chwile. Skaczemy w niej kolorowymi postaciami po schodkach różnej długości wykorzystując do odbicia także ściany wieży. Gra w najnowszej wersji posiada kilka nowych postać i nowe platformy. Ponadto wprowadzono system rang w profilach gracza co ma zachęcić do stałego rozwoju umiejętności. Jest to idealna propozycja dla osób które lubią sobie czasem odpocząć od mozolnej komputerowej pracy :p