r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ile można zarobić na App Store?

Strona główna Aktualności

Francuski deweloper, firma Gameloft, zarobiła w ubiegłym roku na sprzedaży aplikacji w App Store około 25 milionów dolarów. Jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających producentów w e-sklepie Apple’a.

Gameloft, firma mająca swoją siedzibę w Paryżu, ogłosił właśnie wyniki finansowe za miniony, 2009 rok. Deweloper zarobił w sumie ponad 170 milionów dolarów na sprzedaży gier i programów. Zanotował też wzrost sprzedaży o 11% w stosunku do 2008 roku. Najciekawsze jednak wydaje się, ile francuska firma zarobiła dzięki App Store. Według informacji Gameloftu, przychody w 2009 roku ze sprzedaży aplikacji w e-sklepie Apple’a wyniosły 25 milionów dolarów. Jest to o 231% lepszy wynik niż w 2008 roku. Gameloft jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających deweloperów w App Store.

Firma, której szefem jest Michel Guillemot, wyspecjalizowała się w aplikacjach dla urządzeń mobilnych. W minionym roku aż 94% przychodów pochodzi ze sprzedaży gier przeznaczonych na te urządzenia. Zdaniem Guillemota zarobki firmy wzrosną w ciągu tego roku. Powodem jest wprowadzenie kolejnej platformy, iPada, która ma przyciągnąć do App Store nowe rzesze klientów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.