Ile osób tworzy aplikacje dla Windows 8?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na początku tygodnia pojawiła się informacja, że Windows Store przekroczył symboliczną granicę 20 tysięcy dostępnych aplikacji. Dokładniejsze przyjrzenie się statystykom odkrywa jednak brutalną prawdę — za 61 procent z nich odpowiada zaledwie 12% zarejestrowanych programistów. Przekładając to na konkretne liczby, 878 osób stworzyło ponad 14 500 aplikacji.

W przyszłości Microsoft będzie musiał zmierzyć się z problemem masowo publikowanych klonów, które różnią się od siebie zaledwie detalami. Dobrym przykładem jest tworzenie osobnych pozycji dla książek od jednego wydawcy — jeden z nich ma już na swoim koncie ponad 200 tytułów i chce, by na jego koncie codziennie pojawiało się 20 kolejnych. Wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze do stania się numerem jeden wśród producentów aplikacji dla Windows 8deklaruje na swojej stronie. Wspomniany wydawca nie jest w swoich poglądach odosobniony, bo WinAppUpdate wskazuje, że zaledwie 2,3 proc. deweloperów stworzyło aż jedną czwartą wszystkich pozycji dostępnych w Windows Store. Co więcej, po wykreśleniu ze sklepu osób (i ich produktów), które opublikowały co najmniej pięć aplikacji, w Windows Store zostałoby tylko 10 tysięcy programów.

Jeśli powyższa dynamika zostanie zachowana, wkrótce systemowy sklepik stanie się jednym, wielkim śmietnikiem, w którym trudno będzie znaleźć te naprawdę wartościowe rzeczy. Szkoda, bo w wyścigu na liczbę aplikacji dostępnych w App Store, Google Play czy Windows Store zupełnie zapomina się o jakości produktu. Kto by zwracał uwagę na taki szczegół?

© dobreprogramy