Ile prądu zużywa Google?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Niedawno otwarta została nowa strona firmy Google — Google Green. Strona traktuje o ekologii firmy Google, jej projektach i planach na przyszłość, ale znajdziemy tam również ciekawe informacje o należących do firmy z Mountain View centrach danych.

Po raz pierwszy w historii Google podał do wiadomości publicznej, ile prądu zużywa. W 2010 roku firma skonsumowała 2 miliardy kWh aby zasilić serwery usług, centra danych i infrastrukturę komunikacyjną. Dla porównania przeciętne gospodarstwo domowe (powiedzmy trzyosobowe) zużywa rocznie około 3500 kWh.

Warto przypomnieć, że w 2009 roku firma Google uzyskała bardzo złą ocenę od organizacji Greenpeace, ale w obliczu zmian została ona podniesiona z F (jedynka) na B (piątka). Na lepszą ocenę Google zasłużył publikacją danych o zużyciu energii i ciekawym planem na przyszłość. Do 2012 roku przynajmniej jedna trzecia energii czerpanej przez Google ma być „czysta”, czyli będzie pochodzić z odnawialnych źródeł.

Google ma zamiar wprowadzić również inne rozwiązania, jak „zielone” budynki i elektryczne samochody dla pracowników. Plan oszczędzania energii w Mountain View przybliża prezentacja filmowa.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji