r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Imagine Cup 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

Na polskich stronach Microsoftu pojawiły się informacje na temat kolejnej edycji międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2005 dla programistów i... nie tylko ;-) Motywem przewodnim edycji 2005 jest hasło: wyobraźmy sobie świat, w którym technologia znosi wszelkie bariery i podziały istniejące pomiędzy ludźmi.

Imagine Cup jest konkursem, który pierwotnie powstał przede wszystkim z myślą o studentach pasjonującycjh się programowaniem. Jednak w najnowszej edycji liczba kategorii konkursowych wzrosła tak znacznie, że trudno już mówić tylko o programistach. Ogólne zasady pozostają jednak zbliżone. Jak piszą ogranizatorzy: Pamiętajcie - przede wszystkim liczy się dobry pomysł. Rozwiązanie, które stworzycie, nie musi być wcale duże - powinno być oparte na mądrym, zaskakującym, inteligentnym pomyśle, a także W roku 2005 zachęcamy Was do myślenia o wielkich sprawach. Przyłączcie się do innych podobnie myślących studentów z całego świata. Zastosujcie technologię do zniesienia dzielących nas barier - tych starych i tych nowych.

Edycja 2005 będzie przebiegać w następujących kategoriach:

Projektowanie oprogramowania (Software Design),
Projekt dla Office (Office Designer),
Algorytm (Algorithm),
Wizualizacja (Rendering),
Krótki Film (Short Film),
Business Plan,
Technologie informatyczne (IT/IT High School),
Tworzenie witryny internetowej (Web Development, Web Development High School),
Visual Gaming,
Visual Gaming High School.

Na wszystkich nagrodzonych uczestników czekają jak zawsze atrakcyjne nagrody pieniężne - nawet 25 000 dol. (!), wyjazd do Japonii, a także to co najważniejsze czyli oczywiście sława... ;-) Warto przypomnieć, że wśród finalistów poprzedniej edycji znalezła się m.in. grupa polskich studentów z Politechniki Poznańskiej.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu Imagine Cup, lista nagród, link rejestracji znajdują się na stronie www.microsoft.com/poland/developer/imaginecup.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.