Imagine Cup 2008: Aero@PUT na podium!

Strona główna Aktualności

O autorze

Dobiegły końca zmagania w Imagine Cup 2008. W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu informatycznego dla studentów udział wzięło przeszło 200 tys. studentów z przeszło 100 krajów.

Do finału awansowały 124 drużyny (370 studentów) z 61 krajów, nas reprezentowały ekipy w 4 z 9 kategorii. W trzech kategoriach nasi reprezentanci liczyli się do samego końca: w kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej, w kategorii Projektowanie Oprogramowania - Nagroda za Interoperacyjność drużyna Together z Politechniki Poznańskiej oraz w kategorii Algorytm Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej.

Ostatecznie jednak podium wywalczyła ekipa Aero@PUT. Trzecie miejsce przyznano jej za bardzo interesujący projekt Ecopteron. Studenci zaprojektowali rozwiązanie składające się z helikoptera, własnego modułu sterowania oraz dedykowanego oprogramowania. W oparciu o szereg czujników, takich jak: odbiornik GPS, kamera, kompas, żyroskop czy akcelerometry, helikopter będzie mógł autonomicznie monitorować stan środowiska przyrodniczego.

Aero@PUT reprezentowała nasze barwy w składzie: Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Piotr Ślęzak oraz Jakub Pawłowski, grupą kierował mgr Wojciech Świtała.

Wszystkim finalistom gratulujemy sukcesu!

© dobreprogramy