Imagine Cup - sposób na karierę w Microsofcie

Strona główna Aktualności

O autorze

23 maja informowaliśmy o wynikach krajowego finału konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania, który odbył się w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. W światowym finale Imagine Cup 2007, który odbędzie się w Seulu nasz kraj reprezentować będą zwycięzcy z domowego podwórka - drużyna inPUT z Politechniki Poznańskiej.

Zwycięzki laur i awans do finałów to jednak jak się okazuje tylko część sukcesu jaki osiągnęli programiści z inPUT. Jak informuje Gazeta.pl, konkursowy projekt - OneSpace (jedna przestrzeń) umożliwiający wygodną wymianę plików pomiędzy komputerami wywołał ogromne zainteresowanie w firmie Microsoft, ponieważ, jak pisze Gazeta.pl, aplikacja mogłaby stać się częścią programu Windows. Poznaniacy zostali więc kilka dni temu zaproszeni na prywatne spotkanie z szefem firmy Billem Gatesem.

Grupa wylatuje do USA 24 czerwca, następnego dnia spotka się z szefem korporacji i zademonstruje mu swój pomysł. Studentom oczywiście natychmiast zaproponowano pracę w Redmond, dwóch z czwórki ofertę przyjęło.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule Poznańscy studenci robią karierę w Microsofcie opublikowanym w portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy