Imagine Cup 2010 w Polsce!

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas spotkania z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, szef Microsoftu - Steve Ballmer zapowiedział, że przyszłoroczna edycja konkursu Imagine Cup będzie miała miejsce w Polsce.

Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym na świecie, w którym biorą udział studenci z przeszło 100 krajów. Celem tej inicjatywy jest jednocześnie inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności. W tegorocznej edycji konkursu bierze udział ponad 300 000 studentów. Najlepsi zmierzą się podczas finałów światowych, jakie rozegrane zostaną w Kairze, między 3 i 9 lipca. Microsoft Imagine Cup w Polsce jest organizowany pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Gospodarki, które również udzieliło swojego poparcia w staraniach o prawo organizacji międzynarodowych finałów w naszym kraju.

Za przyznaniem Polsce prawa organizacji światowych finałów Imagine Cup w 2010 roku przemawiały nie tylko dotychczasowe osiągnięcia polskich drużyn, ale również silna koalicja partnerów. Inicjatywę poparły także osobistości ze świata nauki i biznesu, między innymi: Danuta Hübner, Europejski Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk. Ponadto, zgodnie z deklaracją wicepremiera Waldemara Pawlaka Ministerstwo Gospodarki wesprze finały Imagine Cup 2010 w Polsce organizacyjnie i finansowo. Polski oddział Microsoftu lobbował w centrali za organizacją konkursu w naszym kraju już od kilku lat.

Polska może się pochwalić wieloma sukcesami w dotychczasowej historii Imagine Cup. W 2007 roku aż trzy polskie zespoły zajęły pierwsze miejsca w kategoriach - Algorytm, Film Krótkometrażowy oraz Fotografia. W zeszłym roku dwie drużyny z Polski zajęły trzecie miejsca w kategoriach Projektowanie Systemów Wbudowanych oraz Projektowanie Oprogramowania - Nagroda za Interoperacyjność.

© dobreprogramy