r   e   k   l   a   m   a
reklama

ImagineCup 2007: Polacy znowu najlepsi!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich krajów na ogólnoświatowych mistrzostwach studentów w szeroko pojętym programowaniu - Imagine Cup 2007 w Korei. Tak wysoki wynik był możliwy dzięki zajęciu pierwszych miejsc przez nasze zespoły w aż trzech z dziewięciu kategorii finałowych. Polacy startowali w siedmiu kategoriach.

Trzy kategorie, w których polskie zespoły zwyciężyły to Algorytmy (Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego), Fotografia (Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej i Małgorzata Łopaciuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego) oraz Film Krótkometrażowy (Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej). Dodatkowo drużyna inPUT z Politechniki Poznańskiej w składzie Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański i Michał Zygmunt zostali zakwalifikowani do grona sześciu zespołów, którzy wezmą udział w prestiżowym programie Microsoft Imagine Cup Innovation Accelerator. Program ten to cykl szkoleń biznesowych, które pomogą studentom przekształcić ich projekt w prawdziwy produkt.

Nasza reprezentacja spisała się doskonale w Korei. Jesteśmy dumni z ich wyników. Po raz kolejny udowodniliśmy, że Polska jest prawdziwą kuźnią młodych talentów w zakresie technologii - powiedział w komentarzu Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft. My również gratulujemy naszym zawodnikom, jak i wszystkim zwycięzcom pozostałych kategorii. Życzymy kolejnych sukcesów w następnych latach!

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane