ImgBurn 2.5.8.0

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ImgBurn jest jednym z najlepszych programów przeznaczonych do nagrywania obrazów płyt CD/DVD na platformę Windows. Obsługuje on większość dostępnych na rynku formatów plików: BIN, CDI, CDR, DI, DVD, GCM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI oraz wspiera większość najnowszych nagrywarek (BenQ, LiteOn, NEC, Plextor, Sony) CD/DVD.

Dodatkowo program potrafi kasować nośniki wielokrotnego zapisu. ImgBurn radzi sobie również doskonale z dwuwarstwowymi płytami DVD, opierając się na danych z pliku IFO lub wybierając miejsce przełamania DVD samemu. Polecamy ten program jako świetną alternatywę dla komercyjnych programów umożliwiających nagrywanie obrazów płyt CD/DVD. W najnowszej wersji dodano między innymi możliwość tworzenia dysków z danymi.

Podstawowe funkcje programu:

- nagrywanie obrazów na płyty
- nagrywanie plików/folderów
- tworzenie obrazu płyty z zawartości nośnika (*.bin, *.img, *.iso, *.wav)
- tworzenie obrazu nośnika z plików/folderów z dysku (*.bin, *.img, *.iso, *.wav)
- weryfikacja poprawności zapisanych danych

Lista obsługiwanych obrazów:

APE, BIN, CDI, CDR, CUE, DI, DVD, FLAC, GCM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI, WV

Uwaga!

Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przyjazny interfejs, funkcje, rozmiar, użyteczność, darmowy
brak wielosesyjności

Jestem użytkownikiem tego programu od dawna. Nie widzę jednak sensu instalacji w nim spolszczenia.

Jego rozmiar, instalka waży 6MB, nie wskazuje na to że to dobre narzędzie. Tu jest jednak jego zaleta - mały, a ma prawie wszystko co potrzebne. Brakuje mu bowiem wielosesyjności. Program ładnie zapisuje zarówno zwykłe obrazy, jak i te bootowalne. Oczywiście pliki bez obrazu, w sensie te "na żywca" z kompa również bez problemu można nagrać.

Interfejs - ikonki na ekranie startowym każdemu powinny wyjaśnić co się stanie po kliknięciu, bo są łatwe do interpretacji. Nie brakuje oczywiście opisu, jednak uważam że ten jest zbędny.

Program nie zawiera tego co zbędne. Przynajmniej nie razi to tak jak w pakietach typu NERO. Zawsze mnie raziło jak można tak sobie zaśmiecać komputer. Mały lekki programik do nagrywania - taką definicję powinien otrzymać ImgBurn.

Oczywiście program umożliwia zgrywanie płyt do obrazów, przy użyciu popularnych formatów plików, takich jak iso.

Oceniam go na 8/10 za brak wielosesyjności, której brak jest dla mnie sporym minusem.

26.01.2012 15:10 | Recenzja do wersji 2.5.6.0
łączy w sobie minimalistyczną prostotę i paradoksalnie wysoki zakres możliwości, działa bardzo efektywnie i sprawnie, obsługuje wiele formatów obrazów
wymaga poświęcenia chwili na przyzwyczajenie się do interfejsu
ocena użytkownika

Osobiście nigdy nie byłem przekonany do programów oferujących nadmiar funkcji, z których właściwie w większości przypadków nie korzystamy, takich jak np. Nero. Długo szukałem dobrej, darmowej alternatywy.

ImgBurn upodobałem sobie przede wszystkim z powodu prostoty, a zarazem możliwości, które jednocześnie oferuje. Interfejs programu ogranicza się właściwie do jednego okna z opcjonalnym dziennikiem zdarzeń. Na pierwszy rzut oka program wygląda może i dość topornie, ale jeśli poświęcimy chwilę na zapoznanie się z jego "bogatym wnętrzem" zobaczymy, że ma sporo do zaoferowania.

Po uruchomieniu programu wybieramy interesującą nas operację. Mamy do wyboru tworzenie obrazów zarówno z płyt w napędzie jak i wybranych plików/folderów z dysku oraz zapis wcześniej utworzonego obrazu na płytę, bądź też plików/folderów. Oprócz tego ImBurn oferuje możliwość weryfikacji nagranej płyty, a także test jakości napędu, a właściwie jakości nagranych płyt.

W przypadku zapisu obrazu czy plików na dysk wszystko ogranicza się do wyboru plików, włożenia płyty i wciśnięcia jednego przycisku. Dla większości użytkowników domyślne ustawienia programu powinny w zupełności wystarczyć. Nagrywanie ułatwia dodatkowo strefa zrzutu, czyli małe, przezroczyste okienko w rogu ekranu, na które wystarczy przeciągnąć i upuścić np. pliki lub foldery, które chcemy nagrać. Można ją włączyć w opcjach programu. Oprócz niej, standardowego "przeglądania" w poszukiwaniu interesujących na plików bądź funkcji "dodaj folder, dodaj pliki" przez drag&drop mamy możliwość wyboru zaawansowanego eksploratora, który jeszcze bardziej ułatwia poszukiwanie i wybór plików/folderów do nagrania w menu widoku zaawansowanego. Zatem możliwości jest wiele co pozwala sądzić, iż każdy znajdzie sposób najwygodniejszy dla siebie.

Obrazy tworzone przez ImgBurn można zapisać w popularnych formatach (między innymi: ISO, BIN oraz IMG) zatem łatwo je później otworzyć w innych programach. Natomiast nieco szersza jest lista formatów, którą ImgBurn jest w stanie odczytać.

Dla zaawansowanych użytkowników zaletą tego programu jest dziennik zdarzeń, do którego logowane są wszystkie operacje wykonywane przez program oraz ewentualne błędy zapisu. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze wydawałoby się krytyczny, oznaczony czerwonym bądź żółtym kolorem błąd oznacza w istocie jakiś problem bądź utratę danych. Jeśli nie wiemy co oznaczają komunikaty w dzienniku najlepiej jest po prostu po zapisie zweryfikować płytę, aby upewnić się, że dane zostały na niej poprawnie zapisane.

Inną zaletą jest również szeroki zakres preferencji zapisu i odczytu danych, którą oferuje ImgBurn. Ponadto jest w pełni darmowy i dostępny po polsku. Korzystam z niego co prawda sporadycznie, ale od dłuższego czasu, bez problemów. Zatem mogę go polecić każdemu kto szuka dobrego, darmowego programu do nagrywania płyt, choć wymaga on przyzwyczajenia i obycia z podstawowymi funkcjami co może przysporzyć trudności mniej doświadczonym użytkownikom.

03.10.2010 22:37 | Recenzja do wersji 2.5.2.0

Komentarze

0 nowych
Butcher696   11 #241 17.01.2018 21:43

Posiadam tone wersji z Niezbędnika i ostatnia jaka używam mam 2.4.1.0 - plik instalatora co mam od lat owy jest czysty przed ,w trakcie i po instalacji tak samo z ciekawosci sprawdzalem wyrywkowo werje starsze z neizbednika i czyste. Widocznie i virustotal pokazuje syf ale to nie jest wirus to wladowane do nie rozwijajacego sie programu juz OpenCandy czyli adware i tyle nie szkodliwe reklamy i tyle polecam po prostu użyć starszej wersji i tyle robi to samo

  #240 12.12.2017 07:25

@But_w_trawie: Ja mam to samo. Przy kazdym pliku z tej strony wlacza mi sie ostrzezenie o zagrozeniu wirusem. najlepiej sciagac ze strony producenta... jesli jest...

wwwojtek   1 #239 07.03.2017 22:15

@But_w_trawie: Potwierdzam !

Morrell   1 #238 26.02.2017 20:05

"Invalid command setting booktype" - wielu użytkowników ma ten problem (jak na razie nie rozwiązany). Próbowałem na różnych nagrywarkach (myślałem, że to właśnie jej wina) .. i to samo. Jak dla mnie bezużyteczny. Lepszy do nagrywania jest już Kreator Windowsa.

Autor edytował komentarz w dniu: 26.02.2017 20:06
juta   19 #237 24.02.2017 05:53

@cameleon06: Proszę bardzo ;) Również pozdrawiam :)

cameleon06   8 #236 15.02.2017 03:47

@juta: Dzięki za info :) Pozdrawiam

juta   19 #235 13.02.2017 11:48

@cameleon06: Bzdura. Sama płyta musi być tylko w formacie RW, czyli wielokrotnego zapisu. Czy to będzie CD czy DVD kluczem jest tu format RW. Program do tego polecam CDBurnerXP, choć dobry też jest BurnAware polecany przez @quick-nick.

cameleon06   8 #234 25.01.2017 04:32

@quick-nick: Dzięki. Zapomniałem dopisać wcześniej , że używam CD i DVD Verbatim . CD 700MB / DVD 4.7 GB Ktoś mi mówił, że z takich płyt nie skasuję plików. To prawda? Pozdrawiam

Autor edytował komentarz w dniu: 25.01.2017 04:33
cameleon06   8 #232 06.10.2016 16:02

Szukam niedużego w rozmiarach MB ale darmowego programu którym mógłbym kasować dysk wielokrotnego zapisu . Mam Ashampoo Burning Free . Owszem jest tam opcja kasowania , ale przy próbie pokazuje się czerwone x i informacja że nie można skasować DVD- R . Nie chcę marnować kolejnych płyt a muszę nagrać obiecaną płytę z filmem

But_w_trawie   10 #231 22.08.2016 09:16

@Elma M: od dawna ściągam jako użytkownik portalu.

Elma M   2 #230 15.08.2016 11:41

@But_w_trawie: Spróbuj zalogować się przez konto użytkownika portalu i wtedy ściągać. Wspomniane komunikaty dotyczą adware przy ściąganie anonimowym (modyfikacje w instalatorze dokonują dobreprogramy).

But_w_trawie   10 #229 28.07.2016 09:55

Mi się drze że ta wersja którą pobieram od was ma wirusa/konia/szpiega.
dobrą wersję znalazłem tutaj:
http://download.imgburn.com/SetupImgBurn_2.5.8.0.exe

anderg   7 #228 07.07.2016 16:09

Ten program zgra mi film z oryginalnej płyty bluray na bluray DL 50gb bez straty żadnej 1:1 ?

MrBeckham666   20 #227 06.06.2016 15:35

@Dragonji: adware jakieś tam zawiera to fakt ale wirusem cieżko to nazwać sporo programów zawiera syf typu open candy :) ważne że przymusowo nie trzeba tego używać. Swoją drogą anyburn i cdburnerxp są czyste i działają bez awaryjnie :) updatów już nie ma i twórcy zrobili sb maszynkę do zarabiania na browar :) coś jak np daemoon tools :)

Autor edytował komentarz w dniu: 06.06.2016 15:37
Dragonji   8 #226 02.06.2016 14:33

@snafii1979: Nie masz racji, instalator zawiera adware. Ilość łapek tego nie zmieni.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.06.2016 14:40
snafii1979   7 #225 02.06.2016 12:06

@Dragonji: Jaki masz program antywirusowy kolego??? Ja polecam SecureAPlus który ma w sobie aż 12 silników. Zainstalowałem ten program ImgBurn z tej stronki i nic mi nie wykryło więc może spróbuj jeszcze raz go zainstalować. A na marginesie polecam lepszy program bo sam widzisz że ten już nie jest wspierany oraz aktualizowany od 2013 roku więc to jest już padaczka ;). Polecam lekki a zarazem posiadający wszystkie potrzebne funkcje AnyBurn w dodatku jest już w polskiej wersji :). http://www.dobreprogramy.pl/AnyBurn,Program,Windows,54580.html

snafii1979   7 #224 02.06.2016 11:46

@Dragonji: Mówię ci że to fałszywy alarm i jeśli ktoś uważa tak jak ja proszę łapkę w górę bo to jest prawda. Powodem tego wykrycia jest też to że program jest mało znany i programy antywirusowe tak to widzą. NA TEJ STRONIE DOBRE PROGRAMY NIGDY NIE BYŁO I NIE MA DO TEJ PORY ŻADNYCH WIRUSÓW BO STRONA JEST W 100% ZAUFANA. Proszę o łapkę w górę jeśli ktoś to potwierdza. POZDRAWIAM ;)))

snafii1979   7 #222 01.06.2016 19:20

@Dragonji: To się nazywa false positive czyli wynik fałszywie dodatni (wynik badań wskazujący stan, np. chorobę, który w rzeczywistości nie istnieje) więc tam nie ma żadnego wirusa bo na tej stronie DP takie rzeczy się nigdy nie zdarzają ale o tym już trzeba więcej poczytać kiedy jest naprawdę zagrożenie ze strony wirusa a kiedy to tylko fałszywy alarm. Pozdrawiam.