r   e   k   l   a   m   a
reklama

Imitacja Steve'a Jobsa zdemaskowana

Strona główna Aktualności

O autorze

Tajny dziennik Steve'a Jobsa, satyryczny blog pisany przez anonimowego autora udającego szefa Apple, wstrząsał doliną krzemową od ponad roku. Bezkompromisowy, z bardzo ciętym lecz niezwykle celnym humorem, komentował wiele aktualnych wydarzeń związanych z firmą Apple, jej produktami, tematyką IT i branżą multimedialną. Blog stał się na tyle popularny, że do jego czytania przyznał się zarówno sam Steve Jobs, jak i Bill Gates który kilkukrotnie przy różnych okazjach zarzekał się nawet że to nie on jest autorem kontrowersyjnych publikacji. Prawdziwego autora probowano namierzyć od wielu miesięcy - całkowicie bezskutecznie. Spekulacjom nie było końca i ustalenie prawdziwej tożsamości bloggera przekształciło sie niemal w wirutalne polowanie.

Co dla środowiska bloggerów łącznie z listą tzw. A-bloggerów było rzeczą niemożliwą do odkrycia przez całe miesiące, redaktorowi pracującemu dla New York Timesa zajęło tydzień. Nic zatem dziwnego, że odkrycie Brada Stone'a spotkało się z ich mieszanymi reakcjami - redaktor zademonstrował, że zakusy A-bloggerów na miejsce tradycyjnych mediów jeszcze długo będą tylko w sferze pobożnych życzeń.

Prawdziwym autorem bloga okazał się Daniel Lyons, redaktor zajmujący się tematami technologicznymi w magazynie w Forbes. Przyznał, że nie spodziewał się że odkrycie jego tożsamości zajmie tak długo i że czekał na demaskujący telefon od miesięcy. Blog przejdzie teraz pod patronat magazynu Forbes, jednak jak zapewnia sam autor koncepcja nie ulegnie zmianie - wydawca zobowiązał się do pozostawienia mu pełnej swobody. Pytanie, czy w paczce której można by się spodziewać w tej sytuacji od Apple przyjdzie teraz iPhone, czy pozew...

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial