r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Immunet Protect 5.0.2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Immunet Protect to podstawowa wersja, tuż obok Panda Cloud Antivirus, jednego z najpopularniejszych obecnie programów antywirusowych, które działają w oparciu o model tzw. "chmury".

Galeria programu

Program stworzony został przez Olivera Friedrichsa, który kiedyś jako jeden z inżynierów firmy Symantec pracował na linią produktów Norton. Umożliwia on efektywną ochronę przed ponad 13 milionami najróżniejszych wirusów, robaków, trojanów, keyloggerów i spyware, wykradającego z komputerów poufne informacje. Dzięki wykorzystaniu modelu chmury, Immunet Protect nie wymaga aktualizacji baz sygnatur wirusów, a większość z procesów programu wykonywana jest po stronie zewnętrznych serwerów, co sprawia, że idealnie nadaje się on dla starszych komputerów.

Immunet Protect dysponuje dwoma silnikami detekcji - ETHOS i SPERO, oferując możliwość skanowania komputera w 3 trybach: Flash Scan (obejmujący rejestr systemowy oraz działające procesy), Custom Scan (analizujący specyficzne pliki i lokalizacje) oraz Full System Scan (skanujący zawartość całego dysku twardego). Program pozwala na monitorowanie wszystkich instalowanych lub uruchamianych na komputerze programów, umieszczanie podejrzanych plików w kwarantannie, ustalanie harmonogramu skanowania, a także wyposażony został w tryb Gaming Mode, skierowany dla graczy. Według zapewnień twórców Immunet Protect może być instalowany jako uzupełnienie standardowych antywirusów i jest kompatybilny z takimi programami jak m.in. AVG, Avast, Avira, Norton, Mcafee, Microsoft Security Essentials, Kaspersky, Comodo i kilkoma mniej popularnymi.

Program w wersji podstawowej posiada nieco ograniczoną funkcjonalność. Edycja Immunet Protect Plus wyposażona została dodatkowo w trzeci silnik detekcji TETRA, a także funkcję, pozwalającą na skanowanie zawartości wiadomości mailowych oraz archiwów RAR, ZIP itp.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Immunet Protect w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Uwaga!

  1. Pobierany plik to specjalny menedżer, który po uruchomieniu pobiera z Internetu wymagane do instalacji programu pliki.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program super lekki, kompatybilność z innymi antywirusami, chmura obliczeniowa
W wersji płatnej staje się ciężki, przykry dla oka wyglądająca szata graficzna
ocena użytkownika

Nie należy sądzisz po wyglądzie, cóż to prawda, że jest niezachęcający gdyż przypomina mi wygląd staromodnej łazienki ale pozory mylą gdyż w programiku drzemią spore możliwości. Posiada technologię chmury co sprawia, że wykrywalność wzrasta, można włączyć dodatkowo silnik skanujący ClamAV (stacjonarny oparty o sygnatury) lecz zabieg ten wpłynie na obciążenie naszego komputera. Super sprawdza się jako druga linia obrony gdyż nie koliduje z innymi rozwiązaniami jak choćby Avast, BitDefender, Norton czy Kaspersky. Myślę, że warto podarować sobie w tym przypadku walory estetyczne bo w owym programie znajduje się siła w jego skuteczności a wygląd najzwyczajniej w świecie można znieść. Oczywiście byłbym wielce rad gdyby twórcy sprawili userom prezent w postaci zmiany wyglądu i kolorystyki ale wydaje mi się, że ważniejsza jest skuteczność a nie bajery i wodotryski. Przez to program może stracić. W Historii wiele razy już zaistniała sytuacja, że gdy dany program począł rozwijać się pod kontem wyglądu i bajerów to znacząco spadła jego funkcjonalność i skuteczność a tego nikt nie pragnie. Szkoda, że u nas jest mało popularny gdyż uważam, że można mu z powodzeniem dać szansę i zaufać. Pokonuje inny konkurencyjny program jak Panda Claud która jest mniej skuteczna i znacznie bardziej obciąża system, albo Microsoft Security Essential który również jest bardzo kiepski.
Ze swojej strony mogę tylko zachęcić do wypróbowania niniejszego softu. Jest warty poświęcenia mu czasu a być może zagości na dłużej u kogoś z Was, sprawi miłą niespodziankę.

P.S.
Czemu wystawiam najwyższą ocenę? Ponieważ jest to bardzo niedoceniany program a wielkie posiada możliwości, czym więcej osób będzie posiadać tego ,,łazienkowca" tym większa będzie skuteczność samej chmury, nie dajcie się zwieść pozorom i nie oceniajcie po wyglądzie. Polecam zakosztować jego możliwości a dodać mogę jeszcze, iż stworzony jest przez inżynierów firmy Symantec którzy również stworzyli taki zacny program jak Norton.

31.01.2014 16:07 | Recenzja do wersji 3.1.8.9567
Doskonale działająca chmura, na bieżąco aktualizowana lista wirusów, w wersji bezpłatniej bardzo dobrze działający skaner, bardzo lekki.
Po za nie wielkimi, nie stwierdzono.
ocena użytkownika

Immunet Protect, jest drugim na świecie programem opierającym się na chmurze obliczeniowej.

Po rewolucyjnym Panda Cloud Antivirus, powstał Immunet. Jego największą zaletą jest ww. chmura i wielka baza wirusów na bieżąco aktualizowana. Dzięki specjalnemu systemowi, każdy nowy wirus jest dodany do bazy przez co użytkownicy są bezpieczniejsi na więcej internetowych potworów. Nie wątpliwie jego równie dużą zaletą jest lekkość, i możliwość używania z zwykłym anty-wirusem, nie działającym w formie Cloud. Jednak nie jest on taki idealny, jak by się wydawało, sam miałem problemy z aktualizacją go na systemie Windows XP, chociaż wydaje mi się że to przez zainstalowany Service Pack 2.

Do rzeczy, program jest naprawdę genialny, na pewno bardzo rewolucyjny z doskonałą koncepcją. Mimo niewielkich problemów z aktualizacją. Jak dla mnie jest to obecnie najlepszy darmowy antywirus dostępny w sieci. Mam nadzieje że po sukcesie Immunet Prostect Cloud Antivirus, więcej firm produkujących programy zabezpieczające, przekona się do chmury obliczeniowej.

18.10.2010 21:57 | Recenzja do wersji 2.0.16.38
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #237 09.12.2016 02:38

Czy sam program wystarczy do ochrony starego pc z win xp sp3

FreeWare_RK   21 #236 30.11.2016 11:24

@Bartosz82: Baidu nie jest już rozwijany więc naturalnie, że ten. Ale są dużo lepsze darmowe AV jak np. Bitdefender free AV 2016 beta, SecureAPlus, Comodo Cloud AV.

Bartosz82   4 #235 21.11.2016 18:46

Który program jest antywirusowy jest lepszy: ten czy Baidu Antivirus ?

  #234 04.10.2016 00:10

Nie ciężkie.
Idealne połączenie freeware czy jak tam masz

FreeWare_RK   21 #233 03.10.2016 20:47

@Anonim (niezalogowany): Nie za ciężkie to połączenie? Rozumiem, że stosujesz Immunet bez silnika offline ClamAV nie?
Też uważam, że jako samodzielny program jest w porządku. Po za tym jak po miesiącu, dwóch czy ileś tam skanujesz innymi softami i jest czysto to znaczy, że ok. No trudno każdego dnia testy przeprowadzać :P .

  #232 03.10.2016 13:20

Program ten używam od dość dawna. W połączeniu z innym AV daje naprawdę przyzwoitą ochronę. A jako sam soft na pokładzie też bardzo dobrze sobie radzi. Wiadomo czas spędzany przy komputerze nie polega na codziennym testowaniu ile wykrywa a ile nie.
Ogólnie rzecz ujmując soft ten stanowi idealny dodatek do każdego AV.
W moim przypadku używam promocyjnej wersji F-SECURE SAFE ( 180 dni) i do tego Immunet. Idealne połączenie.
Wszystko ładnie współpracuje.

FreeWare_RK   21 #231 01.10.2016 20:42

@izok1980: A jak wrażenia? Podoba Ci się program? Zostawiasz go czy szukasz czegoś innego? Mnie też dobrze blokował te nasze linki.

izok1980   8 #230 01.10.2016 20:20

@FreeWare_RK: Ja w zasadzie tylko w ustawieniach włączyłem ten silnik tak jak na filmiku który udostępniłeś i dość dobrze sobie radził :)

FreeWare_RK   21 #229 01.10.2016 20:07

@izok1980: Zawsze pobiera się instalkę ze strony producenta, tak najlepiej i najbezpieczniej.

FreeWare_RK   21 #228 01.10.2016 20:07

@izok1980: Ale jak wrażenia? Zadowolony jesteś? Bo mnie on się podoba. Całkiem fajny soft i konkretnie blokuje. opencandy to syf, eliminacj. Ale ja bym nie doinstalowywał ClamAV, po co.

izok1980   8 #227 01.10.2016 20:03

@FreeWare_RK: Zainstalowałem ten soft skan trwał dość dlugo 42 min a dysk w zasadzie pusty tyle co sam system oraz ok 4 programów zainstalowanych znalazł jedne zagrozenie opencandy w qbittorencie tak samo jak SA+ silnik clamav włączyłem no i pod obserwacją.

izok1980   8 #226 01.10.2016 10:40

@FreeWare_RK: Test dość interesujący jednak z włączonym silnikiem ClamAV... Chyba trzeba zassać ze strony producenta :)

Autor edytował komentarz w dniu: 01.10.2016 10:41
FreeWare_RK   21 #225 17.09.2016 23:37

Najnowszy test Immuneta z 01.09.2016 roku, polecam: https://www.youtube.com/watch?v=RoLFL8gwqSY

FreeWare_RK   21 #224 06.09.2016 22:45

@Toshiyuki: Hehehe aleś pojechał ostro heh.

Toshiyuki   2 #223 04.09.2016 19:16

@FreeWare_RK: już odpowiadam na Twoje Pytanie.Immunet jest w dziale archiwalne ponieważ jest też tam sam moderator działu "sekjuriti" i nie chce wyjść.

FreeWare_RK   21 #222 29.08.2016 00:02

Skoro ten program nadal jest rozwijany i już wyszły dwie aktualizacje to nie rozumiem dlaczego nadal jest w dziale archiwalne a nie wraca do działu AV. Ciekawe kiedy się doczekamy przeprowadzki tej aplikacji. Oby w tym roku jeszcze.

FreeWare_RK   21 #221 26.08.2016 23:41

@Bogdan_G: Zwróć uwagę kto szefuje nad Immunet'em. Cisco, światowej sławy lider szpiegowania :) .

PS.
Myślisz, że inne programy nas nie śledzą :) . Podejrzewam, że nawet jak odznaczysz opcję śledzenia to i tak śledzą. Co do tej klawiatury to wtf? Keylogger? Hmmm ale co, do banku Ci się nie włamią przecież.

Ja plusuje nad Tobą bo konta online nie prowadzę i nie płacę online nic chyba, że przez paysafecart.


Zwróć uwagę, że każdy AV wysyła ,,anonimowe" dane do producenta w celu tzw. ,,ulepszenia programu" ale jakoś mam wrażenie, że nie do końca i może potem te dane służą innym instytucjom. Cóż, teorie spiskowe heh. Ale coś w tym jest.

Ale czy to źle? Nigdzie nie jesteś ,,bezpieczny". Wszędzie jesteś śledzony, w necie, na ulicy, kamery i inne tam wszędzie są. ,,Wielki Brat" patrzy :) .

Autor edytował komentarz w dniu: 26.08.2016 23:56
Bogdan_G   17 #220 26.08.2016 23:22

@FreeWare_RK: Czytałem kilobajty plików i folderów. Sporo tego - ale malizna. Właśnie zaskoczyło mnie waga zainstalowanego programu, co pokazał Total uninstall. Mniemam, że to dochodzą zainstalowane usługi i sterowniki. Zresztą, było dwa procesy. O nich tak pisze " Iptray.exe is able to record keyboard and mouse inputs, monitor applications, connect to the Internet and manipulate other programs". Drugi, to proces "sfc.exe pozwala na sprawdzenie wszystkich chronionych plików systemowych". To rozumiem, bo przy skanowaniu pokazuje nawet pliki w punktach przywracania.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.02.2017 18:04
FreeWare_RK   21 #219 26.08.2016 22:22

@Bogdan_G: Aha pisałeś, że w sumie ważył 80 MB. No dlatego, że ma dwa silniki w chmurze i one łącznie nie ważą nic bo w chmurze i sam program niewiele zajmuje ale pobiera mimo to sygnatury ClamAV na dysk czy włączysz ten silnik czy nie to i tak na dysku sygnatury jego masz więc stąd ta waga.

FreeWare_RK   21 #218 26.08.2016 13:25

@Bogdan_G: A jak bym miał na pierwszym miejscu jakiś soft w chmurze to myślę, że zdecydował bym się na SA+ :P . Ja też odinstalowałem i wróciłem do BD Free AV 2016 beta.
A Immunet? Program ciekawostka aczkolwiek mały teścik na EICAR zaliczył on śpiewająco, podobnie jak ,,Bitek".

Autor edytował komentarz w dniu: 26.08.2016 13:26
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.