Immunet Protect 7.0.2.11454

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Immunet Protect to podstawowa wersja, tuż obok Panda Cloud Antivirus, jednego z najpopularniejszych obecnie programów antywirusowych, które działają w oparciu o model tzw. "chmury".

Program stworzony został przez Olivera Friedrichsa, który kiedyś jako jeden z inżynierów firmy Symantec pracował na linią produktów Norton. Umożliwia on efektywną ochronę przed ponad 13 milionami najróżniejszych wirusów, robaków, trojanów, keyloggerów i spyware, wykradającego z komputerów poufne informacje. Dzięki wykorzystaniu modelu chmury, Immunet Protect nie wymaga aktualizacji baz sygnatur wirusów, a większość z procesów programu wykonywana jest po stronie zewnętrznych serwerów, co sprawia, że idealnie nadaje się on dla starszych komputerów.

Immunet Protect dysponuje dwoma silnikami detekcji - ETHOS i SPERO, oferując możliwość skanowania komputera w 3 trybach: Flash Scan (obejmujący rejestr systemowy oraz działające procesy), Custom Scan (analizujący specyficzne pliki i lokalizacje) oraz Full System Scan (skanujący zawartość całego dysku twardego). Program pozwala na monitorowanie wszystkich instalowanych lub uruchamianych na komputerze programów, umieszczanie podejrzanych plików w kwarantannie, ustalanie harmonogramu skanowania, a także wyposażony został w tryb Gaming Mode, skierowany dla graczy. Według zapewnień twórców Immunet Protect może być instalowany jako uzupełnienie standardowych antywirusów i jest kompatybilny z takimi programami jak m.in. AVG, Avast, Avira, Norton, Mcafee, Microsoft Security Essentials, Kaspersky, Comodo i kilkoma mniej popularnymi.

Program w wersji podstawowej posiada nieco ograniczoną funkcjonalność. Edycja Immunet Protect Plus wyposażona została dodatkowo w trzeci silnik detekcji TETRA, a także funkcję, pozwalającą na skanowanie zawartości wiadomości mailowych oraz archiwów RAR, ZIP itp.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Immunet Protect w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

Uwaga!

  1. Pobierany plik to specjalny menedżer, który po uruchomieniu pobiera z Internetu wymagane do instalacji programu pliki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program super lekki, kompatybilność z innymi antywirusami, chmura obliczeniowa
W wersji płatnej staje się ciężki, przykry dla oka wyglądająca szata graficzna
ocena użytkownika
31.01.2014 16:07 • Recenzja do wersji 3.1.8.9567

Nie należy sądzisz po wyglądzie, cóż to prawda, że jest niezachęcający gdyż przypomina mi wygląd staromodnej łazienki ale pozory mylą gdyż w programiku drzemią spore możliwości. Posiada technologię chmury co sprawia, że wykrywalność wzrasta, można włączyć dodatkowo silnik skanujący ClamAV (stacjonarny oparty o sygnatury) lecz zabieg ten wpłynie na obciążenie naszego komputera. Super sprawdza się jako druga linia obrony gdyż nie koliduje z innymi rozwiązaniami jak choćby Avast, BitDefender, Norton czy Kaspersky. Myślę, że warto podarować sobie w tym przypadku walory estetyczne bo w owym programie znajduje się siła w jego skuteczności a wygląd najzwyczajniej w świecie można znieść. Oczywiście byłbym wielce rad gdyby twórcy sprawili userom prezent w postaci zmiany wyglądu i kolorystyki ale wydaje mi się, że ważniejsza jest skuteczność a nie bajery i wodotryski. Przez to program może stracić. W Historii wiele razy już zaistniała sytuacja, że gdy dany program począł rozwijać się pod kontem wyglądu i bajerów to znacząco spadła jego funkcjonalność i skuteczność a tego nikt nie pragnie. Szkoda, że u nas jest mało popularny gdyż uważam, że można mu z powodzeniem dać szansę i zaufać. Pokonuje inny konkurencyjny program jak Panda Claud która jest mniej skuteczna i znacznie bardziej obciąża system, albo Microsoft Security Essential który również jest bardzo kiepski.
Ze swojej strony mogę tylko zachęcić do wypróbowania niniejszego softu. Jest warty poświęcenia mu czasu a być może zagości na dłużej u kogoś z Was, sprawi miłą niespodziankę.

P.S.
Czemu wystawiam najwyższą ocenę? Ponieważ jest to bardzo niedoceniany program a wielkie posiada możliwości, czym więcej osób będzie posiadać tego ,,łazienkowca" tym większa będzie skuteczność samej chmury, nie dajcie się zwieść pozorom i nie oceniajcie po wyglądzie. Polecam zakosztować jego możliwości a dodać mogę jeszcze, iż stworzony jest przez inżynierów firmy Symantec którzy również stworzyli taki zacny program jak Norton.

Doskonale działająca chmura, na bieżąco aktualizowana lista wirusów, w wersji bezpłatniej bardzo dobrze działający skaner, bardzo lekki.
Po za nie wielkimi, nie stwierdzono.
ocena użytkownika
18.10.2010 21:57 • Recenzja do wersji 2.0.16.38

Immunet Protect, jest drugim na świecie programem opierającym się na chmurze obliczeniowej.

Po rewolucyjnym Panda Cloud Antivirus, powstał Immunet. Jego największą zaletą jest ww. chmura i wielka baza wirusów na bieżąco aktualizowana. Dzięki specjalnemu systemowi, każdy nowy wirus jest dodany do bazy przez co użytkownicy są bezpieczniejsi na więcej internetowych potworów. Nie wątpliwie jego równie dużą zaletą jest lekkość, i możliwość używania z zwykłym anty-wirusem, nie działającym w formie Cloud. Jednak nie jest on taki idealny, jak by się wydawało, sam miałem problemy z aktualizacją go na systemie Windows XP, chociaż wydaje mi się że to przez zainstalowany Service Pack 2.

Do rzeczy, program jest naprawdę genialny, na pewno bardzo rewolucyjny z doskonałą koncepcją. Mimo niewielkich problemów z aktualizacją. Jak dla mnie jest to obecnie najlepszy darmowy antywirus dostępny w sieci. Mam nadzieje że po sukcesie Immunet Prostect Cloud Antivirus, więcej firm produkujących programy zabezpieczające, przekona się do chmury obliczeniowej.