r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania #prasówka

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dwa razy więcej wydarzeń programistycznych niż w zeszłej edycji oraz drugie miejsce w Europie pod względem liczby zorganizowanych imprez – z takim wynikiem Polska zakończyła w tym roku Europejski Tydzień Kodowania. Do tego imponującego rezultatu przyczynili się również Mistrzowie Kodowania, którzy przygotowali ponad połowę wydarzeń w ramach Code Week w Polsce.

Między 15 a 23 października tysiące ludzi wzięło udział w imprezach programistycznych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (Europe Code Week). Celem tej inicjatywy jest zainteresowanie programowaniem jak najliczniejszej grupy ludzi w każdym wieku – od przedszkolaków po seniorów. Tegoroczna edycja Code Week pod względem liczby wydarzeń i frekwencji okazała się rekordowa. Udało się to m. in. dzięki temu, że w akcję zaangażowały się nie tylko państwa europejskie, ale m.in. również Stany Zjednoczone, Brazylia, Chiny, Filipiny czy Izrael. Łącznie inicjatywę wsparło pięćdziesiąt pięć krajów z całego świata.

Wśród wszystkich państw zaangażowanych w Europejski Tydzień Kodowania Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby zorganizowanych imprez. Pasjonaci programowania w naszym kraju przygotowali aż 4586 wydarzeń, podczas których osoby w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania mogły rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. Więcej imprez zorganizowali tylko Włosi.

r   e   k   l   a   m   a

Mistrzowie Kodowania zachęcają do programowania

Pod patronatem Mistrzów Kodowania zorganizowanych zostało aż 2847 wydarzeń Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli ponad połowa ze wszystkich imprez, które odbyły się w ramach europejskiej inicjatywy w Polsce. Do kodowania zachęcały szkoły, biblioteki, ale również pojedynczy nauczyciele i uczniowie zaangażowani w program Mistrzowie Kodowania.

Imprezy małe i duże

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Mistrzowie Kodowania zaangażowali się m.in. w prowadzenie zajęć programistycznych wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa w Centrum Nauki Kopernik czy organizację warsztatów w Ministerstwie Cyfryzacji i siedzibie NASK. Resort cyfryzacji i NASK po raz pierwszy gościły wydarzenia Code Week.

To oczywiście nie wszystko. Imprezy dla lokalnych społeczności pod szyldem Mistrzów Kodowania odbywały się w całej Polsce. Najmniejszą z nich było spotkanie w poznańskiej Dąbrówce, w trakcie którego chłopiec uczestniczący w programie Mistrzowie Kodowania, nauczył programowania w języku Scratch swojego kolegę.

Coraz większa skala Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce pokazuje jak wielki potencjał programistyczny drzemie w Polakach. Szereg kolejnych wydarzeń promujących kodowanie odbędzie się między 5 a 11 grudnia w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.

O programie „Mistrzowie Kodowania”

Ogólnopolski program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch. W ramach programu umiejętności programistyczne pod okiem 3 000 nauczycieli rozwija ponad 100 000 dzieci z 1 600 szkół w całej Polsce.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.