InBrowser

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

InBrowser to przeglądarka, którym głównym zadaniem jest ochrona prywatności użytkownika. Pozwala ona na korzystanie z dobrodziejstw witryn internetowych bez przejmowania się o jakiekolwiek ślady, które mogłyby pozostać na urządzeniu użytkownika. Wspiera ona system Android równie wielką uwagę co do prywatności, przykłada także do minimalizmu i prostoty obsługi.

W przypadku przeglądarki InBrowser użytkownik nie ma do czynienia z narzędziem przypominającym szwajcarski scyzoryk, ale raczej skalpel chirurgiczny: zamiast dużej ilości funkcji, autorzy postanowili skupić się tym co dla nich najważniejsze, a więc ochronie prywatności. W efekcie aplikacja nie zapisuje na urządzeniu żadnych danych dotyczących historii przeglądanych stron. Po zamknięciu przeglądarki zawsze automatycznie usuwane są wszystkie ciasteczka, dane sesji i pobrane grafiki czy pliki. Jest to więc przeglądarka, która cały czas działa w trybie prywatności znanym z konkurencyjnych z rozwiązań. Producent informuje, że jest to najlepszy wybór w przypadku chęci odwiedzania stron dla dorosłych, serwisów randkowych czy też witryn o nie do końca sprawdzonej reputacji. Aplikacja mimo swoich ograniczeń pozwala na pobieranie plików, wspiera także otwieranie stron w kartach, w efekcie użytkownik może przeglądać wiele z nich. W InBrowser znajdziemy także możliwość zmiany useragenta przeglądarki aby nie była ona rozpoznawana jako urządzenie mobilne, lecz jak pełnoprawny komputer.

Przeglądarka obsługuje materiały wideo na stronach internetowych i pozwala na ich odtwarzanie. Domyślnie nie działa również w tle i jest zawsze automatycznie zamykana gdy użytkownik przełączy się na inną aplikację. Pozwala ona na uruchomienie trybu pełnoekranowego, a także integrację z managerem haseł LastPass. Domyślnie wyłącza ona filtr stron SafeSearch odrzucający z wyników Google strony dla dorosłych. Aplikacja jest udostępniana i nie wyświetla reklam poza ekranem startowym i stroną informującą o błędzie. Nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 10.09.2018 13:57

Nie do końca się zgadzam z opisem. Przeglądarka zapisuje pliki na telefonie, te które sami ściągniemy ze stron klikając "save as". Jednak nie znalazłem sposobu, żeby je odnaleźć na telefonie podłączając go do komputera.
Druga sprawa aplikacja nie zamyka się całkowice gdy przełączymy się na inną aplikację lecz jest ukryta. Nie widać jej w oknie przełączania ostatnio używanych aplikacji lecz gdy uruchomimy ją po raz drugi klikając na jej ikonę to uruchomi się tak jak ją zostawiliśmy, cały czas siedzi w tle. I bardzo dobrze, to wygodniejsze gdy chcemy przeglądać prywatnie i jednocześnie korzystać też z telefonu.
Jednak ma też minusy, na moim kilkuletnim telefonie przeglądarka wysypuje się gdy strona jest zbyt rozbudowana np. na portalu społecznościowym, randkowym. Jednak po takim niewłaściwym zamknięciu aplikacji gdy uruchomimy ją ponownie to otwierają się te strony które mieliśmy otwarte ostatnio, nie usunęły się przy zamknięciu. Mimo to polecam, jestem z niej zadowolony.

macaleks   14 #1 11.04.2014 21:20

Bajania!Najlepsza jest Dolphin Browser.Ma wszystko i fejs i Ewernote i inne...gesty...to jest klasa...