r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

InDesign i Illustrator CS6 — co nowego?

Strona główna Aktualności

Premiera pakietu Adobe Creative Suite CS6 coraz bliżej, ale jak dotąd mieliśmy możliwość przyjrzenia się jedynie nowościom wprowadzonym w Photoshopie CS6. Jeśli ktoś już nacieszył się i dogłębnie przetestował betę tego programu, warto rozejrzeć się za innymi komponentami pakietu. Adobe udostępnił filmy prezentujące możliwości kolejnej generacji programów Illustrator oraz InDesign.

Na pierwszym filmie o Illustratorze CS6 udostępnionym przez Adobe prezentowana jest możliwość „bezszwowego” powtarzania wzorów. Możliwość wypełniania powierzchni zaprojektowanym wcześniej wzorem w sposób pozwalający na układanie kopii tej powierzchni obok siebie przywodzi na myśl projektowanie tapet lub kafelków i z pewnością w tych gałęziach będzie intensywnie wykorzystywana.

W InDesign Adobe wprowadził narzędzie Content Collector, które pozwala przechowywać różne zasoby na potrzeby publikacji w jednym repozytorium. Narzędzie jest w stanie zebrać różne typy elementów i zapamiętać ich położenie względem siebie w grupach. Elementy ze zbioru można ponownie umieszczać w projekcie, pojedynczo lub w grupach, i w ten sposób łatwo modyfikować ich układ.

r   e   k   l   a   m   a

Na deser przypomnę, że 19 marca Illustrator skończył 25 lat. Był to pierwszy komercyjny program wydany przez Adobe. Misją pierwszych wersji Illustratora było pokazanie, że krzywe Beziera, tak powszechnie stosowane obecnie w grafice, nadają się do czegoś więcej, niż opis elementów w przeznaczonym dla drukarek języku PostScript. Pierwsza wersja Illustratora sprzedawana była z kasetą VHS, na której nagrane było 33-minutowe wprowadzenie do obsługi programu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.