Recenzja SJ6 Legend, czyli goniąc za GoPro

Wstęp

Kamera sportowa jest to urządzenie od którego się wiele wymaga, ale nie przypuszczałem że taka mała podręczna kamera będzie oferowała tak wiele możliwości.

Z upływem czasu odkryłem jednak że jest to tylko, a może aż, kamerka która dotrzyma każdemu z nas kroku, rejestrując nasze sukcesy czy porażki którymi możemy podzielić się później z najbliższymi. Przechodząc do sedna, zanim ktoś zdecyduje się na jej kupno proponuję poważnie zastanowić czy będzie wykorzystać chociaż część zalet takowej kamery, bo ma ich dużo.

Honor stracił Honor, czyli niezapomniana przygoda z serwisem

Czwartkowy wieczór. Dzwoni telefon, odbieram i minutę później zaczyna się.Telefon nagle zgasł i załączył tryb przywracania ustawień fabrycznych. Brzmi nieprawdopodobnie, ale dzieje się. Pierwszą czynnością która naszła mi do głowy, to przytrzymanie przycisku zasilania i próba wyłączenia go, gdy nagle wyskakuje mi komunikat żebym tego nie robił, bo mogę trwale uszkodzić telefon. Wtedy myślę dużo danych na telefonie nie posiadam, więc niech się robi to co powinno, a dodatkowo uszkodzony telefon nie będzie mi potrzebny.

Wirtualna rzeczywistość za grosze i dla każdego

Geneza wpisu

Będąc na zlocie miałem możliwość przetestować na własnej skórze HTC Vive. Wrażenia były niesamowite, szkoda tylko że cena około 4.5tyś zł {source:allegro} za którą można zestaw kupić, jest równoznaczna z ceną komputera który gogle obsłuży. Oczywiście są tacy "sprzedawcy" którzy stwierdzą że to mało, ocenę tego zostawiam Tobie.

Mając do dyspozycji komputer który radzi sobie z większością gier, oraz smartfona który nie odstaje od flagowców, przyszło mi do głowy że przecież są rozwiązania typu Shield oraz Cardboard.

.apk Czyli przęgląd aplikacji na Androida

Zainspirowany wpisami Xyrcon, postanowiłem że sam mogę przedstawić Wam swoje odkrycia w tym krótkim wpisie:

Lucky Patcher*

Jest to narzędzie do modyfikowania aplikacji z poziomu telefonu. Jego podstawowymi możliwościami są:-Modyfikacja uprawnień/aktywności aplikacji (bo po co gra ma mieć dostęp do kamery i mikrofonu oraz wysyłania wiadomości?).-Wyświetlania informacji o niej.-Swoisty ADblock(usuwa reklamy z apki).-Tworzenia kopii zapasowych aplikacji.

Lucky Patcher nie jest dostępny w Sklepie Play, a szkoda.

Hot Zlot 2016 w oczach Informantyka

Witam wszystkich czytelników! HZ 2016 dobiegł już końca dlatego chciałem podzielić się z Wami moimi odczuciami z nim związanymi, ale żeby to miało ręce i nogi chciałbym zacząć od początku:

Zaproszenia

Każda osoba udzielająca się na stronie nie musiała się o to martwić, lecz taki szary czytelnik jak ja grzecznie czekał na szczęśliwy traf. Gdy wreszcie 27 lipca otrzymałem zaproszenie....

Przygotowania

Dostając okazję pojawienia się na zlocie 270km od domu do ostatniego dnia przed wyjazdem myślałem co może okazać się przydatne.