Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Hot Zlot 2016 w oczach Informantyka

Witam wszystkich czytelników! HZ 2016 dobiegł już końca dlatego chciałem podzielić się z Wami moimi odczuciami z nim związanymi, ale żeby to miało ręce i nogi chciałbym zacząć od początku:

Zaproszenia

Każda osoba udzielająca się na stronie nie musiała się o to martwić, lecz taki szary czytelnik jak ja grzecznie czekał na szczęśliwy traf. Gdy wreszcie 27 lipca otrzymałem zaproszenie....

Przygotowania

Dostając okazję pojawienia się na zlocie 270km od domu do ostatniego dnia przed wyjazdem myślałem co może okazać się przydatne. Wyszło na to że pod podłogą bagażnika (żeby nikt nie widział moich skarbów) ukryłem połowę moich rzeczy związanych z informatyką, byłem gotowy do naprawy, modyfikowania komputerów i nie tylko. Pasta termoprzewodząca nawet na Szrenicy mi towarzyszyła.

Podróż i osoby towarzyszące

Biorąc tyle rzeczy postanowiłem że pojadę samochodem, no ale sam na HZ, nie może być, pomyślałem. I zacząłem szukać towarzyszy podróży, specjalnie po to założyłem konto na BlaBla myśląc, że jakiś Hotzlotowicz będzie tam szukał transportu, ale zgłosiły się do mnie tylko 2 osoby nie związane z DP. W noc przed wyjazdem jedyny odważny max1910 napisał do mnie a propo transportu i już podczas miłej podróży przygotował mnie na panującą tam atmosferę.
Ps. Z tego miejsca pozdrawiam moje 2 pasażerki które musiały wszystkiego słuchać, bo przegadaliśmy z maxem całą podróż.

Początek zlotu

Impreza zaczęła się punktualnie według agendy z zegarkiem w ręku o godzinie 13. Procedura rejestracji tych co przybyli na czas trwała coś koło 15-30min a ona sama do ostatniego uczestnika czyli o ile dobrze mi wiadomo do niedzieli. Uczestnicy rozdzielani byli do dwóch obiektów Olimp i oddalonym o kilkaset metrów dalej Olimp Retro, te osoby (w tym ja) zakwalifikowane do Retro musiały sobie trochę poczekać na dopieszczenie pokoi. W tym czasie zacząłem się integrować z ludźmi którzy przecież mają bardzo podobne zainteresowania do mnie, oraz rozpracowywać sprzęt od sponsorów.

Wykład od Nokii

Czyli jak z lidera na rynku niezniszczalnych i tygodniami żyjących telefonów do giganta w dziedzinie stacji przekaźnikowych. Prezentujący odkryli przed uczestnikami rąbka czarnej magi, na przykład: dlaczego zawsze mamy dobry czas w telefonie i dlaczego nie zrywa nam połączenia podczas przemieszczania się. Po kolacji do późnych godzin nocnych dostarczali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane im pytania.
Ps. Gratuluję Panom wytrwałości

Integracja

Po dobrowolnym uczestnictwie w wykładach wszyscy zaczęli się integrować, na basenie, w saunie, przy Open Arenie, na matach do tańczenia itd.....a trwało to w moim przypadku do coś koło 3:00 byli też tacy co dłużej siedzieli....

Następny dzień a tu znowu wykłady wykłady wykłady....

Dla tych co przespali śniadanie dzień zaczął się od przemówienia eimi'ego na temat Bitcoinów i po krótce próby wyjaśnienia nam w godzinę z czym to się je, co nie było łatwe gdy co chwilę ktoś ciekawski zadawał jakieś pytanie.

Kolejnym wykładem zajęli się Panowie od Kingston/HyperX gdzie przedstawili nam nową gamę produktów i zdradzili w jakie produkty firma chce iść. Przywieźli oni również ze sobą VR od HTC w którym przenosiliśmy się do wirtualnego świata gdzie czekały na nas potwory statki kosmiczne i inne takie oraz mogliśmy poczuć moc dźwięku słuchawek od HyperX.

Nie mogło też zabraknąć na prezentacjach TP-Linka gdzie na zamiast slajdów zostaliśmy uraczeni testowaniem monitoringu w chmurze na żywo. Zostały nam przedstawione 2 modele kamer, szkoda w sumie że do testowania oprócz kamer nie zostały nam dostarczone smartfony które tylko na czas prezentacji otrzymali niektórzy do sterowania kamerami.

Sporty na dworze w końcu IT nie tylko siedzą za komputerem

Po obiedzie ruszyły zawody w siatkówkę gdzie walka była zaciekła dosłownie o każdy punkt. Zmęczonym zawodnikom towarzyszyły napoje energetyzujące od TP-Linka oraz Nokii.

Później ruszył geocaching gdzie grupy prześcigały się aby być szybsze od innych i tym samym zdobyć pierwsze miejsce.

Ognisko kiełbaski i piwo czyli bawić się umiemy

Głodni po wykładach poszliśmy do lasu narobić hałasu, gdzie po najedzeniu się do syta czekał na nas stos nagród i losowanie w którym nie ma losów bez nagrody. Gdy każdy już odniósł fanty do pokoju, zaczęła się integracja która trwała do rana....

Początek pobytu rozszerzonego

Po wymeldowaniu osób które nie mogły zostać dłużej, około 12 ruszyliśmy na wycieczkę.

Gdzie wbrew mojemu wcześniejszego zdaniu o selfie stickach ten od TP-Linka (z pilotem na bluetooth oraz funkcją statywu) przypadł mi do gustu

Sesje lightning talks

Zaczął je Songokuu opowiadając o swojej pracy gdzie wykonywane są aparaty korekcyjne na zęby z wykorzystaniem technologii skanera 3D oraz zaawansowanej obróbki cyfrowej aby mógł powstać gotowy produkt.

Po nim wyszedłem Ja zaproponować wyjście w góry po zakończeniu HZ ale jakoś twierdzili że trasę którą obrałem nie dam rady przejść w sandałach i w podanym terminie
(którą później z grupką odważnych pokonałem).

Następnie djfoxer zaprezentował nam platformę w której piszemy w C# a ona dostosowuje kod na androida, ios oraz windows phone ułatwiając tworzenie aplikacji na wiele platform.

Na podsumowanie redakcja pokazała nam stronę Dobreprogramy.pl od strony administratorów gdzie pokazała serwis jak funkcjonuje itd...

No i oczywiście ostatnia wieczorna integracja a po niej pakowanie

Ostatniego dnia za to już tylko pożegnania oraz wyprawa o 12 na Szrenicę i Łysą Górę, powrót o 18 i koniec HZ.

Postscriptum

Z tego miejsca dziękuję serdecznie redakcji która mając na głowie serwis, zdołała znaleźć czas na organizację HZ, oraz zorganizowanie sponsorów: LG, 11bit studios, Kingston, Nokia, Synology, TP-Link, ZOWIE ,MSI oraz PLAYSEAT którzy należycie wypełnili swoje obowiązki oraz świetnie się zaprezentowali.

Już nie mogę się doczekać kolejnego!

Więcej zdjęć jest Tutaj 

inne

Komentarze

0 nowych
GBM   22 #1 19.08.2016 15:42

Oj tak, po raz kolejny było wspaniale! :)

Ufolec   13 #2 19.08.2016 15:56

fajny wpis, luźnym 'piórem' pisany :)
taka mała korekta- to nie był Quake, a OpenArena (link: http://www.dobreprogramy.pl/OpenArena-0.8.8,Program,Windows,13930.html - ;))

  #3 19.08.2016 16:03

"I zacząłem szukać towarzyszy podróży, specjalnie po to założyłem konto na BlaBla myśląc, że jakiś Hotzlotowicz będzie tam szukał transportu" - taka mała uwaga - na forum jest specjalny wątek poświęcony dojazdom. 90% hotzlotowiczów raczej tam szuka transportu ;)

Autor edytował komentarz.
freyah   18 #4 19.08.2016 16:06

Mam Twoją fotę w VR gdzieś na telefonie :D

bachus   23 #5 19.08.2016 16:10

a mi żal, że znowu w tym roku nie mogłem - może w przyszłym roku (jak oczywiście dostanę zaproszenie...).

Informantyk   11 #6 19.08.2016 16:30

@gowain: Pisałem kilkakrotnie ale zero odzewu (oprócz Maxa) więc zacząłem szukać alternatywnych opcji.

Samurai   17 #7 19.08.2016 16:50

Tak jak pisał @Ufolec fajnie luźno napisana relacja :)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #9 19.08.2016 18:46

@Informantyk: #7 Poczekaj chwilę, a jak redakcja uruchomi FTP'a a po chwili będziesz miał pewnie z kilka tys zdjęć do wyboru.

A sam wpis, cóż miło wrócić to tych miłych chwil.

Quest-88   16 #10 19.08.2016 18:55

Brawo! Widać świeżą krew! :P

Mnie tam tylko brakowało zestawu do karaoke, a tak to było wyśmienicie. ;-)


A od siebie dodam kilka wskazówek:

>W noc przed wyjazdem jedyny odważny max1910 napisał do mnie a pro po transport

Piszemy "a propo".
http://netsprint.swo.pwn.pl/haslo.php?id=1731

>Biorąc tyle rzeczy postanowiłem że pojadę samochodem, no ale sam na HZ nie może być pomyślałem.

Tu brakuje przecinków.

>W tym czasie zacząłem się integrować z ludźmi którzy przecież mają bardzo podobne zainteresowania do Mnie

Takie zaimki osobowe piszemy z małej litery.

>Po obiedzie ruszyły zawody w siatkówkę gdzie walka zaciekła była dosłownie o każdy punkt.

http://teatrabovo.pl/wp-content/uploads/2016/05/joda-1-600x300.jpg

Najlepiej poproś koleżankę, aby zrecenzowała Twój wpis.

  #11 19.08.2016 19:33

Nie no dla mnie Bomba taki wpis :D

Informantyk   11 #12 19.08.2016 19:35

@Shaki81: Cierpliwie czekam.

I pomyśleć że kolejny Hotzlot dopiero za rok.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.08.2016 19:54
Informantyk   11 #13 19.08.2016 19:50

@Quest-88: Sam bym chętnie coś pośpiewał ale ciekawe jak inni by to znieśli....

A co do wpisu to z każdym kolejnym staram się ograniczać błędy, ale widzę że zawsze mogę liczyć na czujne oko społeczności DP.

mordzio   15 #14 19.08.2016 19:51

@Informantyk: za pół roku będzie ColdZlot :)

Informantyk   11 #15 19.08.2016 19:55

@mordzio: Aż za pół roku i jeszcze pozostaje kwestia zaproszenia.

Autor edytował komentarz w dniu: 19.08.2016 19:55
freyah   18 #16 19.08.2016 21:15

@Informantyk: poszło na Fejsie :)

pamix   7 #17 19.08.2016 22:27

@Berion: Uspokój się, bo przestraszysz chłopaka. Czytając twój komentarz mam wrażenie że na każdym kroku czai się świr, który chce zrobić Tobie krzywdę. Dodatkowo sugerujesz, że takie osoby można spotkać na HZ. Już od kilku lat jeżdżę na HotZlot i nigdy nie doszło nawet do incydentu, nie mówiąc o aferze. Przepraszam. Zaginął komuś kiedyś kawałek zawartości plecaka. Okazało się, że zostawił nieumyślnie na terenie hotelu. Przedmiot wrócił do właściciela.

Informantyk   11 #18 19.08.2016 22:28

@Berion: 6mm wysyłane z prędkością 500fps daje mi odrobinkę pewności siebie.... ;-P

pamix   7 #19 19.08.2016 22:46

@Informantyk: Nie przejmuj się wypowiedzią Beriona. HotZlot to świetna impreza, która działa jak narkotyk - chce się tam wracać. Widzę, że Tobie też udzieliła się atmosfera HZ oraz że za rok się spotkamy, bo nie zdążyliśmy zamienić nawet pół słowa.

KyRol   19 #20 20.08.2016 00:35

@Berion: Naprawdę musiał by to być świr i do tego nieobliczalny. Po pierwsze wszyscy zlotowicze przed wyjazdem są zarejestrowani, dowody są sprawdzane przy zameldowaniu. Po drugie każdy ze zlotowiczów jest ubezpieczony od NNW jak mniemam, oprócz tego poprzednie zloty odbywały się w obiektach z rezerwacją na wyłączność (nie wiem czy w tym roku nie było odstępstwa od tej reguły).

W każdym razie wątpię aby w razie gdyby winni się nie znaleźli i aby nie ponieśli konsekwencji. Redakcja zanim kogokolwiek zaprosi czyta wnikliwie komentarze potencjalnego uczestnika, powodem tego rodzaju doboru uczestników są wcześniejsze doświadczenia związane z organizacją zlotów.

Owszem, nadal gwarancji na 100% bezpieczeństwa brak, niemniej jeżdżę, żyję, jak dotąd nic mi się nie stało. Unikam bla bla car, bo to rzeczywiście może być koń trojański, ale jeżdżę różnie - komunikacją publiczną jak i z uczestnikami ze swojego regionu. Żałował bym gdybym w tym roku nie pojechał, poznałem w tym roku nowych uczestników o zainteresowaniach podobnych do moich, porozmawiałem też z bywalcami.

GBM   22 #21 20.08.2016 00:38

@Berion: Aleś Ty jest głupi :D Nie jeden introwertyk przełamał się do ludzi na HZ ;-) Akurat jeśli chodzi o HZ, to tak jak pisze @pamix - nigdy nie było żadnej większej afery, nikt z nikim nie bił się, a także nie zachowywał agresywnie. Nie gadaj głupstw... podejrzewam, że miałeś na bank okazję pojawić się na tegorocznym zlocie. Mógłbyś się przekonać, ale... no jednak się nie pojawiłeś ;) Więc nie demagoguj...

GBM   22 #22 20.08.2016 00:39

@KyRol: Racja, czekam na Twoje wpisy o których rozmawialiśmy :P

Berion   16 #23 20.08.2016 02:03

@pamix/@KyRol/@GBM/@Informantyk: Po prostu dobrze jest zawsze starać się przewidywać wszystkie możliwe scenariusze sytuacji w których się znajdziemy. Kiedy spotykamy nieznajomego i na dodatek nie jesteśmy w stanie go w pełni kontrolować (prowadzenie auta, "odcedzanie kartofelków" etc.) warto brać pod uwagę, że planuje nas np. zabić... To po prostu pragmatyzm życiowy.

Zlotowicze zlotowiczami, a ludzie ludźmi (a natura każdego jest wewnętrznie zła, nawet jeśli sam o tym nie wie). Nikt z Was nie zna pozostałych, tyle co przekąsi kiełbasę przy ognisku, popije chmielem, pogawędzi. Nawet dobrze znając linię czasową delikwenta, psychiatra z prawdziwego zdarzenia nie potrafi jednoznacznie określić profilu psychologicznego - a co dopiero ktoś w tym kierunku niewykształcony kto opiera się wyłącznie na napisanych komentarzach. Skąd jest tyle zaginięć, mordów, rabunków, gwałtów? Głownie właśnie dlatego, że źle oceniamy drugą osobę/grupę osób.

Oczywiście bardzo dobrze wam z awatarów patrzy, po facjatach na zdjęciach też nie widać skrzywień, ale nigdy nie wiadomo. Możemy przyjąć taki scenariusz (jeden z wielu): zlotowicz X zaprasza zlotowicza Y do auta na wspólny wypad na HotZlot. W połowie drogi, podczas gdy X zajęty jest prowadzeniem auta, Y wyjmuje z pazuchy klamkę i karze się zatrzymać. Y rozkazuje wysiąść z samochodu, morduje X gdzieś w zagajniku, niefortunnie akurat od czasu zatrzymania do ujścia z miejsca zdarzenia, nie przejeżdżał żaden samochód i w kilkugodzinnym przedziale czasowym żaden fotoradar. Zlotowicz Y dociera na zlot. W przypadku gdyby X wcześniej powiedział komuś o zabraniu Y (+ możliwe dowody z CTV), napastnik może przyjąć wersję że się pokłócili w drodze i X kazał wysiąść. Y przed dotarciem na zlot pozbywa się ubrania (całego, włącznie z butami), zmywa ślady prochu z torby, pozbywa się odcisków palców z broni, ukrywa ją. Oczywiście jeśli X był jako tako zapobiegawczy to Policja bierze Y na pierwszego podejrzanego i od sprytu Y zależy czy zostanie ujęty. To tak na szybko, można jeszcze dopracować szczegóły.

I co panowie szlachta na to? A to tylko jeden scenariusz, ja tak mogę cały wieczór - bo tyle jest możliwości... Zapraszanie nieznajomego jest "krzywdogenne". ;)

@GBM: Na nie jeden, ale jam domator i taki właśnie introwertyk. Nie mogę się przełamać. Lenistwo też gra rolę. ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 02:12
KyRol   19 #24 20.08.2016 02:44

@Berion: Ależ tego, że może coś się stać nieodwracalnego w konsekwencjach nigdy nie wykluczam. Codziennie na świecie się okazuje, że na pozór delikatna i przemiła kwiaciarka okazuje się być czarną wdową. Z nie jedną kobietą jest fajnie i miło do ślubu albo narodzin dziecka. Dopiero później na ogół wychodzi szydło z worka. Później zaczynają się niekończące się szantaże i żądania. No to jest po prostu proza życia. Codziennie napotykamy kompromisowe wybory do podjęcia. Można się ich nie podejmować, ale może się to okazać staniem w miejscu.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 02:49
GBM   22 #25 20.08.2016 03:03

@Berion: Podsumuję to krótko: "Pitolicie Hipolicie" ;)

  #26 20.08.2016 03:07

@Berion: człowieku wyjdź czasami z domu, a nie gadasz głupoty. Ktoś będzie chciał to sprzątnie cię w domu, jak będziesz spał. Mniej filmów, bo siejesz tu ferment.

Informantyk   11 #27 20.08.2016 03:09

@Berion: A nie boisz się że ktoś wejdzie do Ciebie do domu, że zagubiony pocisk trafi Cię jak będziesz szedł po ulicy? To też będzie wina człowieka, a żeby temu zapobiec ukryjesz się w schronie ale filtr powietrza nawali bo ktoś go źle zrobił i to też będzie wina człowieka. Ludzie rodzą się i umierają taka kolej rzeczy. Społeczeństwo opiera się na zaufaniu do drugiego człowieka są oczywiście wyjątki od reguły i niektórzy nad używają go czerpiąc z tego jakieś korzyści. Ale póki mogę wolę zdobywać nowych znajomych i zbierać cenne doświadczenie które jak dożyję przekażę następnemu pokoleniu.
Podsumowując każdy może się zastanawiać na sensem życia zostawiając swoje genialne przemyślenia dla SIEBIE i proponuje zakończyć tę dyskusję która i tak niczego nie wniesie do wpisu.

En_der   9 #28 20.08.2016 07:12

Masz rację Berionek, że nie jeździsz na HZ - na przedłużonym robią ognisko i pichcą szaszłyki z jednego, który ginie w nieznanych okolicznościach- taka stara zlotowa tradycja.
PS.
Bardzo brakuje mi tych pieczystych... ale Ciebie bym nie ruszył- psiny nie jadam :P

darek719   40 #29 20.08.2016 10:26

@Berion: "Kiedy spotykamy nieznajomego i na dodatek nie jesteśmy w stanie go w pełni kontrolować (prowadzenie auta, "odcedzanie kartofelków" etc.) warto brać pod uwagę, że planuje nas np. zabić..."


Mój ulubiony fragment, hehehe :>

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 10:26
En_der   9 #30 20.08.2016 10:32

@darek719: Kierowca autobusu, to dopiero ma problem... tylu potencjalnych killerów na pokładzie :)

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 10:34
darek719   40 #31 20.08.2016 10:35

@En_der: Racja :D to musi być stresująca praca :D

Berion   16 #32 20.08.2016 13:47

Nie wiem co w tym śmiesznego... W życiu stajemy przed wyborami, między innymi wartościowania potencjalnego ryzyka z potencjalnymi korzyściami. W tym przypadku ryzyko wzięcia do auta nieznajomego i nieznajomego wsiadającego do auta innego nieznajomego jest zbyt ryzykowne, aby miało sens. Nie przyczepiłem się do zlotu bo tam ryzyko jest znacznie mniejsze tylko tego konkretnego scenariusza dojazdu. Oczywiście że i na samym zlocie mogłyby się wydarzyć różne przykre rzeczy, ale w mojej ocenie są na tyle nieprawdopodobne, że aż pomijalne. @Informantyk ocenił (lub w ogóle nie był tego świadomy) że zabierając Y niczym nie ryzykuje. I takie decyzje weryfikuje życie (choćby sama losowość, która również może działać i na naszą korzyść).

Co do przytyku En_dera, który od czasu skrytykowania jego dwóch gadżecików równie usilnie co nieudolnie stara się mnie obrazić: kierowca autobusu w transporcie miejskim jest monitorowany i ma oddzieloną kabinę, która choć nie zapewnia całkowitego bezpieczeństwa to je znacznie zmniejsza (poza kursami nocnymi i późnowieczornymi, tak jak np. kierowca taksówki). Kierowca autobusu turystycznego ma komplet podróżnych co również znacznie zmniejsza owe ryzyko. Także przykład nietrafiony.

I nie, to nie film. To się wydarza codziennie gdzieś w Polsce. A potem wielkie zdziwienie i pytania do Pana Boga "jak to się mogło stać?"...

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 13:48
Acorus   8 #33 20.08.2016 13:51

Za dużo filmów amerykańskich się naoglądał.

Ufolec   13 #34 20.08.2016 14:06

co do waszych komentarzy a propo brakującego karaoke - eh, pisałem na forum, że mogę zabrać, ale uznałem że za mało osób 'poparło' wpis i olałem temat :D Następnym razem zabiorę zestaw karaoke, to będą się ludzie mogli 'wyżyć' w tak zwanej 'odskoczni' od mat tanecznych ;-)

Berion   16 #35 20.08.2016 14:09

@Acorus: Podobno naiwność bywa błogosławieństwem. Na swój sposób zazdroszczę.

MaXDemage   19 #36 20.08.2016 14:35

@Ufolec: Karaoke było raz. Nigdy więcej. Nigdy.

En_der   9 #37 20.08.2016 15:35

Berionek zamiast się tłumaczyć, gdybać i knuć czarne scenariusze - skorzystaj raz z zaproszenia. Pojedź, zobacz, znajdź tam przyjaciół. I bądź jednym z tych uśmiechniętych ludzi (być może szęśliwych chwilą) na powyższych fotkach. Pokaż swoją osobę w realu- a jak wolisz karmić się adrenaliną z komentarzy, w których się kompromitujesz, to przynajmniej nie kłam.

Berion   16 #38 20.08.2016 15:38

@En_der: "Nie kłam"? A jak skłamałem? Kto mnie nawyzywał od kanalii, zboczeńców itd? I dlaczego - to jest najważniejsze pytanie. Ale na nie musisz odpowiedzieć sobie sam w duszy, o ile ją w ogóle posiadasz.

Zdjęcia odpadają, nie jestem fotogeniczny. ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 15:40
En_der   9 #39 20.08.2016 15:54

@Berion: Jeżli popełniasz wpisy, które komentuje 400 osób, to nie przejmuj się swoją fotogenicznością (nikt na siłę Ci nie każe pozować, tak samo jak spożywać soku jabłkowego) Konwersuj z uczestnikami, ale nie zioń w rozmowie piekielnym ogniem jak smok.
PS.
Znacznie wcześniej zaatakowałeś mnie swoim komentarzem, który nas skonfliktował, albo ostanio jak nakłamałeś, że oddajesz głosy na moje wpisy... nie jestem małostkowy i nie będę Ci wypominał, a nawet wybaczam, ale na moją sympatię nie licz.

Quest-88   16 #40 20.08.2016 16:11

@Berion: Jesteś tak wyrafinowany w swoim myśleniu, że przy okazji następnych zlotów już zawsze będziesz obiektem podśmiechujek "to ten co boi się zlotowicza-mordercy".

I na co ci to było?

Quest-88   16 #41 20.08.2016 16:16

@Informantyk: "Sam bym chętnie coś pośpiewał ale ciekawe jak inni by to znieśli..."

Hehe, oni by się jeszcze dołączyli. :P

>A co do wpisu to z każdym kolejnym staram się ograniczać błędy, ale widzę że zawsze mogę liczyć na czujne oko społeczności DP.

Lepiej byś nie musiał liczyć, bo to nie wszystkie błędy, a poza tym błędy zmniejszają przyjemność z czytania. Eliminuj je jeszcze przed publikacją, a nie w trakcie dyskusji.

Berion   16 #42 20.08.2016 16:36

@En_der: Wcześniej czyli kiedy? Jakoś nie przypominam sobie. Jeśli owym pierwszym komentarzem był ten o ftalocyjaninie to przyznaję, że masz specyficzne pojmowanie ataku.

I nie nakłamałem tylko się pomyliłem, jest kilka osób składająca gadgety, a ja przywiązuję uwagę do treści a nie autorów...

@Quest-88: Gdybym przejmował się tym co ludzie mówią i piszą na mój temat już dawno popełniłbym samobójstwo. W każdym razie nie będzie mieć okazji, jestem introwertykiem i w tłumie czuję się po prostu źle. Ale bawcie się dobrze, ufam że lepiej beze mnie. :)

KyRol   19 #43 20.08.2016 18:33

@Quest-88: "przy okazji następnych zlotów już zawsze będziesz obiektem podśmiechujek"

Przepraszam, co za autorytetem są uczestnicy, którzy potrafią obśmiewać innych? Niech siebie pilnują i patrzą do swojej torby ażeby w tej euforii nie spakowali przypadkiem przetartych skarpet. Jeden już taki był - i już nie jeździ na zloty... Zostańmy może przy tym, że każdy ma swoje święte prawo do własnego zdania. To co absurdalne dla jednych, może mieć uzasadnienie dla innych.

fiesta   15 #44 20.08.2016 19:01

@Berion: "warto brać pod uwagę, że planuje nas np. zabić..."
Widzę że mania prześladowcza Łantosia Szprychy łod Maciorewiczów się udziela. Szkoda gadać. W tym roku w trakcie wykładu znalazłem portfel z dokumentami i gotówką. Po drobnych staraniach po 15 min znalazł swojego właściciela. Nie rób z siebie demagoga ...

Semtex   19 #45 20.08.2016 21:14

Kogo zjedliśmy tym razem? Spieszmy się kochać Zlotowiczów, tak szybko się przypalają :P

Autor edytował komentarz w dniu: 20.08.2016 21:15
wonsik   7 #46 21.08.2016 08:01

Jezu, ludzie spinacie się jak rząd na pytanie o finansowanie 500+. Zluzujcie poślady :)

Wpis ok, żałuję, że co roku o konkretnym terminie HZ dowiaduję się za późno.
@informantyk Szrenica? Łysa Góra? Wchodzę w to!

Autor edytował komentarz w dniu: 21.08.2016 08:01
Ernest Magnus   9 #47 21.08.2016 09:55

@Berion: "Tak w ciemno? A skąd wiesz czy wśród zlotowiczów nie trafiłbyś na świra, który gdzieś na postoju wbiłby Ci nóż w plecy? Skąd ta wiara w ludzi?"

Bardzo niskie prawdopodobieństwo.

codeobiect   4 #48 22.08.2016 08:04

"Następnie djfoxer zaprezentował nam platformę w której piszemy w C# a ona dostosowuje kod na androida, ios oraz windows phone ułatwiając tworzenie aplikacji na wiele platform."

Można spytać co to za platforma?

codeobiect   4 #50 22.08.2016 13:47

@Informantyk: Dziękuje!

ariiell   13 #51 22.08.2016 13:57

@Berion: Napisz kryminał, z chęcią przeczytam.

@Informantyk Widzę, że załapałam się na foto ;) Fajna relacja.

wesoly82   9 #52 11.09.2016 00:57

@Informantyk zapomniał dodać, że po powrocie ze szlaku ekipa została rozbita. Część jeszcze uderzyła na Olimp gdzie @jkolonko narzekał na gorącą wodę w jacuzzi a @stasinek z powodu flauty dryfował na piankach w basenie. :) Co za niefart ;D