reklama

Ingress od Google, czyli wirtualna intryga w rzeczywistym świecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zabawy z rzeczywistością rozszerzoną raczej powoli wprawdzie, ale stają się coraz popularniejsze. Podległa Google ekipa Niantic Labs przygotowała grę, która zmuszać będzie osoby noszące ze sobą stale urządzenia przenośne do częstszego ich wyciągania i używania. Biorąc udział w projekcie Ingress, będą mieli za zadanie rozwikłać zagadki wielkiej światowej intrygi oraz pewnej tajemniczej energii, która potrafi przejmować ludzkie umysły...

Gracze zostali podzieleni na dwa rywalizujące ze sobą obozy — tych poddających się wpływowi energii oraz tych starających się ochronić ludzkość przed wielkim niebezpieczeństwem. Dzięki bezpłatnej aplikacji, dostępnej już w Google Play, kierując się specjalnymi mapami przyjdzie odkrywać na świecie złoża tajemniczej siły, wirtualne przedmioty pomocne w walce z przeciwnikiem, czy poszerzać wpływy na danym terytorium. Projekt jest na razie w becie. Zainteresowani, by się przyłączyć, mogą uzyskać kod aktywacyjny podając na stronie gry swój adres email.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama