reklama

Inkscape 0.48 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Ukazała się kolejna wersja Inkscape - bezpłatnego edytora grafiki wektorowej.

Inkscape 0.48 został wydany po blisko 9 miesiącach intensywnych prac. Wśród nowości wprowadzonych do tej wersji można wymienić dodatkowe narzędzia takie jak Spray, Airbrush czy numeryczna kontrola kerningu tekstu. Ponadto edytor obsługuje już indeksy dolne i górne w pisanych tekstach i posiada możliwość eksportu LaTeX do plików PDF, PS i EPS. Inkscape 0.48 zawiera także wiele poprawek interfejsu, nowe i udoskonalone rozszerzenia oraz ulepszony moduł importu bitmap. Użytkownicy systemów z rodziny Windows na pewno docenią fakt, że jakość portu Inkscape na "Okienka" uległa znacznej poprawie. Ponadto twórcy chwalą się licznymi ulepszeniami w zakresie stabilności aplikacji i zgodności z Unicode. Liczne poprawki wprowadzono także do narzędzi 3D oraz algorytmu odpowiedzialnego za obsługę przezroczystości w bitmapach.

Inkscape 0.48 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić