r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Inkscape z obsługą czcionek SVG?

Strona główna Aktualności

W rozwojowej gałęzi popularnego, darmowego programu do grafiki wektorowej — Inkscape — pojawiło się nowe, bardzo ciekawe narzędzie. Jest to miarka, która mierzy... wszystko.

Miarka podaje długości i odległości między wszystkimi obiektami, które przecina, oraz kąt, pod jakim jest nakreślona linia mierząca. Co ważne, ta miarka podaje rzeczywiste cechy obiektu, a nie jego ramki brzegowej (bounding box). Autor miarki — Felipe Sanches — przygotował film demonstrujący możliwości narzędzia. Miarka Sanchesa ma szansę znaleźć się już w wersji 0.49 Inkscape'a.

Możliwość mierzenia wszystkiego sama w sobie nie jest może nadzwyczajna, ale jest to kolejny krok w kierunku lepszego przystosowania Inkscape'a do tworzenia czcionek. To właśnie Felipe Sanches rozpoczął pracę nad wprowadzeniem obsługi czcionek SVG do Inkscape dwa lata temu, co zaowocowało opublikowaniem kilku rozszerzeń automatycznie wykonujących popularne przy projektowaniu czcionek zadania. Obecnie Inkscape często jest używany do projektowania wyglądu liter, a na liście projektów Google Summer of Code znajduje się wprowadzenie pełnej obsługi czcionek SVG do Inkscape.

r   e   k   l   a   m   a

Kod źródłowy testowej wersji Inkscape oraz conocne kompilacje można pobrać ze strony projektu. A z naszego portalu można pobrać stabilne wersje programu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.