r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Instagram

Strona główna Windows Phone Grafika

Instagram to serwis społecznościowy, należący do Facebooka, na którym użytkownicy dzielą się ze sobą zdjęciami w formacie 1:1 oraz mogą nakładać różnego rodzaju filtry.

Po zalogowaniu się, użytkownik na pierwszym miejscu otrzymuje strumień zdjęć i filmików. W drugiej kolumnie znajdują się najlepsze zdjęcia (najpopularniejsze). Trzecia kolumna są to powiadomienia. Tutaj znajdują się informacje o nowych polubieniach oraz komentarzach. Czwarta kolumna to profil użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a

Na dolnej belce znajdują się trzy przyciski: szukaj, aparat oraz odśwież. Co ciekawe, poprzez aplikację nie można robić zdjęć. Zdjęcia są importowane z galerii lub można włączyć aplikację aparatu. Kadrowanie odbywa się dopiero po wybraniu/zrobieniu zdjęcia.

W Instagram znajdują się wszystkie oryginalne filtry. Oprócz tego na zdjęcie można nakładać efekt rozmycia. Do publikowanego zdjęcia dodaje się opis i opcjonalnie lokalizację oraz opcje udostępniania.

Instagram w aktualnej wersji nie pozwala na nagrywanie filmów. Prawdopodobnie ta funkcja zostanie wprowadzona w przyszłości.

Żywy kafelek jest dostępny tylko w dwóch rozmiarach (mały i średni) i wyświetla liczbę powiadomień.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Instagram na Windowsa 10 bardziej uniwersalny: działa na tabletach i pecetach

12
INTERNET 14.10.2016 | Maciej Olanicki

Instagram to jeden z przykładów, kiedy funkcjonalność aplikacji na urządzeniach mobilnych jest większa, niż w przypadku serwisu internetowego, do którego dostęp można uzyskać z poziomu pulpitów. Ten stan rzecz właśnie się nieco zmienił, a to za sprawą zaktualizowanej uniwersalnej aplikacji przeznaczonej na Windowsa 10. Facebook zaprezentował nowe uniwersalne aplikacje swoich usług już w kwietniu. Obok oczywiście Facebooka i Messengera, na Windowsa 10 trafiła także apka Instagrama. Problem w tym, że trudno było mówić w jej przypadku o prawdziwym UWP, gdyż była ona kompatybilna tylko z mobilną…

Zapowiada się kompromitacja: Instagram będzie tłumaczył opisy zdjęć

5
INTERNET 23.06.2016 | Maciej Olanicki

Wydawać by się mogło, że rosnący odsetek osób dobrze radzących sobie, przynajmniej pasywnie, z angielskim, nie zachęca dużych serwisów do inwestowania w implementację maszynowych tłumaczy. Ale może być to złudne, gdyż zapowiedź takich nowości opublikowano właśnie na oficjalnym koncie Instagramu. Oczywiście jest to przede wszystkim konsekwencją tego, że funkcję automatycznego maszynowego tłumaczenia tekstu we wpisach oferuje Facebook, który od zakupu 2012 stanowi dla Instagramu firmę-matkę. W głównym serwisie Marka Zuckerberga funkcja automatycznego tłumaczenia oferowana jest już od dawna. I…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 07.12.2015 14:36

nie kupujecie telefonu z windowsem, to jakas porażka

msnet   23 #1 08.12.2014 17:02

Wieczna beta, a w dodatku dużo słabsza niż aplikacje nieoficjalne (w szczególności 6tag).

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.