Instagram atakuje YouTube. Uruchomił IGTV z godzinnymi filmami… w pionie

Strona główna Aktualności

O autorze

Instagram otworzył nowy rozdział nie tylko w historii mediów społecznościowych, ale też wideo w Internecie. Uruchomiony właśnie serwis IGTV to nie tylko zupełnie nowa platforma wideo. To także drugi serwis z pionowymi filmami, jaki w tym tygodniu opisujemy, ale z tego możemy korzystać w Polsce. Wygląda na to, że pionowe filmy będą standardem na urządzeniach mobilnych szybciej, niż się spodziewaliśmy.

IGTV ma oczywiście własną aplikację, choć filmy możemy oglądać także w tradycyjnej aplikacji Instagrama. Aplikacja jest bardzo wygodna, a na IGTV można oglądać i umieszczać filmy mające nawet godzinę długości. Co ciekawe, są to filmy pionowe, przygotowane zarówno przez użytkowników, jak i większe wydawnictwa. Są tu na przykład materiały dokumentalne National Geographic i BBC Earth. Na pewno znajdziecie coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami.

Ponieważ filmy są nagrane w pionie, można je oglądać na pełnym ekranie bez zmiany orientacji telefonu, co czyni IGTV bardzo praktycznym źródłem materiałów filmowych dla urządzeń mobilnych. Zapewne za IGTV stoi ta sama idea, co za Dreams.tv, o której pisałam wczoraj. Nic dziwnego. W końcu pionowa telewizja Dreams powstała dzięki wysiłkom byłych pracowników Instagrama, musieli wiedzieć co robią. Jednak w przeciwieństwie do Dreams, Instagram ma już sporą bazę użytkowników. Wczoraj pochwalił się miliardem.

System komentarzy i polubień jest identyczny jak na Instagramie, obserwowane konta są synchronizowane między aplikacjami. Można również kontynuować oglądanie rozpoczętych wcześniej filmów, także na innym urządzeniu. Poza obserwowanymi już kanałami możemy zapoznać się także z filmami popularnymi i polecanymi.

Aplikację IGTV znajdziecie w naszej bazie. Jest dostępna dla Androida i iOS-a.

© dobreprogramy
s