reklama

Instagram z nową aplikacją Layout chce ułatwić tworzenie kolaży

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Wczoraj wieczorem do sklepu App Store zawitał nowy program twórców aplikacji Instagram. Layout from Instagram to już kolejny członek rodziny po wydanym w zeszłym roku Hyperlapse from Instagram. Nowa aplikacja ma nam pomóc w tworzeniu kolaży.

Działanie aplikacji jest bardzo proste i ogranicza się do trzech kroków: wybrania materiałów wraz z ich układem, edycji oraz zapisania i udostępnienia. Interfejs w całości został przetłumaczony na język polski. To właśnie prostota obsługi może być główną zaletą Layout w walce z licznymi konkurentami. Ilość narzędzi edycji jest niewielka, dzięki czemu menu nie przytłacza i jest bardziej intuicyjne.

Co istotne, aplikacja nie wymaga od nas zakładania konta. Wprawdzie głównymi trybami udostępniania jest Instagram oraz Facebook, ale równie dobrze możemy użyć systemowego menu wysyłając efekt naszej pracy do innych aplikacji, bądź też zapisując w pamięci urządzenia.

Program obecnie jest dostępna jedynie w wersji na iOS. Edycja na systemy Android ma się pojawić wkrótce. Niestety nic nie wiadomo o wydaniu dla Windows Phone. Przy tej okazji warto wspomnieć, że wczoraj minął rok od ostatniej aktualizacji aplikacji Instagram dla mobilnego systemu Microsoftu. Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Layout from Instagram dla iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama