Instantbird 1.5

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Instantbird jest prostym multikomunikatorem internetowym, który dostępny jest dla platform Windows, Linux i Mac OS.

Program wspiera większość najpopularniejszych protokołów sieciowych - AIM, Facebook Chat, Gadu-Gadu, Google Talk, GroupWise, ICQ, IRC, MSN, MySpaceIM, Netsoul, QQ, SIMPLE, Yahoo oraz XMPP. Stworzony został na bazie Firefoksa i Pidgina, wykorzystując najlepsze i sprawdzone rozwiązania pochodzące z tych aplikacji. Jego największą zaletą jest olbrzymia prostota i duża liczba opcji konfiguracyjnych. Instantbird umożliwia prowadzenie rozmów z użytkownikami wielu sieci, a każda z nich dostępna jest w odrębnej zakładce. Podobnie jak w przypadku Firefoksa zarządzanie kartami jest tak samo łatwe i wygodne, a np. przeciągnięcie wybranej zakładki powoduje otworzenie nowego okna z rozmową.

Dodatkowo komunikator obsługuje wiele rozszerzeń i stylów, które pozwalają użytkownikowi dostosować funkcjonalność i wygląd aplikacji do własnych preferencji. Od wersji 0.2 Instantbird dostępny jest w polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

hmm...
program w wiecznej "fazie produkcji", masa błędów, nie doróbek itp, itd.
10.10.2011 01:33 • Recenzja do wersji 1.0

Jako świr na punkcie testowania aplikacji nie mogłem nie przetestować i tego komunikatora. Jednak od jak dawna pamięć ma sięga, tak rozwój tego programu jest strasznie powolny. Wiele niedoróbek, błędów, sprawia, że jeśli ktoś ceni stabilność i gotowe rozwiązania to nie jest komunikator dla niego.

Wydawać by się mogło, iż oparcie na elementach Firefoksa pozwoli przygotować ciekawą aplikację, jednak tego potwierdzić nie można. Osoby, którym obsługa Firefoksa przychodzi bez trudu tak i tu nie będą czuły się zakłopotane, podobny dostęp do opcji/dodatków pozwala szybko się przyzwyczaić do programu. Problemem jest jednak fakt, że sama aplikacja wywołuje przeciwne wrażenie i mógłbym go polecić jedynie jako ciekawostkę do testów. Głównym miernikiem świata komunikatorów w naszym kraju jest sieć gadu-gadu, a bez ogródek pisząc obsługa tego protokołu komunikacji "kuleje". Konieczność tworzenia list użytkowników oraz borykania się z innymi błędami odstrasza od tego programu.

W skrócie jest to program raczej ciekawostka, dla wielbicieli testowania oprogramowania, a nie do codziennego użytkowania. Problemy z obsługą protokołu gg dołożą kolejną cegiełkę do worka, który zniechęci do odrzucenia tego programu już na starcie.