reklama

Integracja Google Analytics z AdSense

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dłuższego czasu, w ramach systemu reklam AdSense oferuje dostęp do prostych arkuszy i wykresów, przedstawiających dane z działalności użytkowników. Teraz, korporacja zdecydowała o integracji usługi z narzędziem statystycznym Analytics.

Dzięki połączeniu projektów, użytkownicy po zalogowaniu na konto AdSense, mają dostęp do szczegółowych raportów na temat działalności odwiedzających witrynę. Prócz dostępnych w Analytics informacji, w postaci liczby unikalnych wizyt, czy języka używanego systemu, posiadają teraz między innymi możliwość śledzenia danych odnośnie wydajności wybranych podstron. To z kolei, ma pozwolić administratorom na skoncentrowanie prac nad uzyskaniem ruchu z dotąd najczęściej przekierowywanych witryn, a także określenie pochodzenia geograficznego czytelników.

Nowa funkcjonalność jest wprowadzana stopniowo, dlatego może nie być jeszcze dostępna na wszystkich kontach AdSense. Z momentem ich pojawienia się, użytkownicy zobaczą u góry dwa odnośniki o nazwie Przegląd i Zaawansowane Raporty.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało