Integralność danych tylko dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Oracle, Emulex, LSI i Seagate postanowiły ustandaryzować sposób w jaki ich technologie sprawdzają integralność danych w aplikacjach zarządzających informacjami o krytycznym znaczeniu.

Cztery firmy utworzyły Data Integrity Initiative i będą korzystać ze specyfikacji DIF (Data Integrity Field) opracowanej przez komitet ANSI T10. DIF przewiduje dodawanie 8 bajtów informacji o integralności do każdego logicznego bloku SCSI. Ponadto zostanie użyty program Hardware Assisted Resilient Data (HARD) firmy Oracle co sprawi, że technologia opracowana przez DII będzie dostępna na początku tylko na Linuksa, bez planów udostępnienia jej dla Windows czy Uniksa.

Dzięki nowej technologii integralność danych będzie mogła być sprawdzana na wielu poziomach: od aplikacji, przez sieć do napędów dyskowych. Umożliwi kartom Emulex Fibre Channel SAN, macierzom LSI oraz dyskom Seagate sprawdzanie poprawności danych odwołując się do metadanych zapisanych w bazie Oracle. Według Phila Bullingera z LSI taka ochrona end-to-end nie była możliwa do opracowania przez pojedyncza firmę i wymagała współpracy kilku firm.

© dobreprogramy