Zenfone 2 32GB – superszybki flagowiec Asusa

Dzięki zorganizowanej przez dobreprogramy wielkiej akcji testowania sprzętu trafił do mnie smartfon Asus Zenfone 2. Wpis trochę spóźniony, ale ze względu na mały wypadek, unieruchomienie jednej ręki, i wiele, wiele związanych z tym trudności nie mógł powstać wcześniej.

Zenfone 2 to świetnie prezentujący się 5,5 calowy smartfon zamknięty w obudowie o wymiarach 152,5 x 77,2 x 10,9 mm. Zenfone 2 nie należy więc do najcieńszych, a noszenie go w kieszeni nie należy do najprzyjemniejszych.

Wszystko w jednym, czy też nic we wszystkim?

ASUS ET2323 okiem Pangry… a moment. Nie ten wpis

… okiem osoby, która bardzo chciała sobie kupić All In One.

Uwaga, spojler: już nie chce.

Zacznijmy może trochę od innej strony – dzięki uprzejmości Intela i DP dostałem do testów urządzenie, które akurat bardzo chciałem sprawdzić. Od kilku miesięcy noszę się z zakupem komputera w stylu AiO i cały czas rozważam czy jest to na pewno dobre rozwiązanie i czy akurat TEGO chce w moim skromnym życiu.

Sytuacja jest prosta – więc ją opisze w kilku zdaniach.

Dell — tego się nie spodziewałem

Niemal do ostatniej chwili odwlekałem napisanie tego tekstu. Długo zastanawiałem się nad odpowiednią perspektywą, z której powinienem spojrzeć na dostarczony do testów sprzęt. Wszak mogłem go ocenić jako zapalony nerd, który uważa, że kolory w konsoli to nadużycie lub jako tak zwany

„profesjonalny”
czy też „biznesowy użytkownik”.

Acer TravelMate P645-S w dziale controllingu — wymagania biznesowe: cz. II

W pierwszej części blogowego wpisu o laptopie Acer TravelMate P645-S - i jego biznesowej duszy - przeczytać można było o designie, systemie operacyjnym i jego instalacji, zastosowanym w modelu ekranie i dysku twardym. Teraz czas na resztę spostrzeżeń oraz podsumowanie działania mobilnego Acerka w środowisku biznesowym. Tym razem - mam nadzieję - uda mi się doszukać więcej plusów niż minusów. Zaczynamy.

Intel NUC vs śmiercionośny obraz

Po napisaniu poprzedniego wpisu nt. NUC-a udało mi się nim pobawić jeszcze tylko kilka chwil, zanim ubrany w kombinezon pan mi go zabrał. Moje wstępne odczucia co do NUC-a widzieliście we wpisie wcześniej, ale udało mi się zebrać kilka dodatkowych informacji.

Przede wszystkim sprawdziłem, czy działa funkcja robienia zrzutów ekranu w konfiguratorze podsystemu UEFI (bo nie mam serca nazwać tego BIOS-em) - działa.

HP Pro Tablet 408 czyli klasa premium z Intelem i Windowsem na pokładzie

Nie przepadam za pisaniem recenzji czegokolwiek. Motywuje się tylko wtedy gdy faktycznie chcę się pochwalić. Lubię się chwalić. Jak chyba każdy facet…

Ale nie o tym chciałem. Miło, że w akcji „Przetestuj sprzęt od Intela, wygraj nagrody” to akurat mi trafiło się do testów urządzenie HP Pro Tablet 408. Dotychczas miałem styczność z Windowsem w formie desktopowej/laptopowej – klasycznej. Tu spotkałem się z Windowsem w wersji tabletowej, miałem wreszcie okazje sprawdzić działanie kafli, tak szumnie komentowanych i przez wielu znienawidzonych.