Intel Compute Card: pecet o rozmiarach karty płatniczej już w sierpniu

Intel Compute Card: pecet o rozmiarach karty płatniczej już w sierpniu

Intel Compute Card: pecet o rozmiarach karty płatniczej już w sierpniu
Oskar Ziomek
31.05.2017 14:54

Koncepcja przenośnego modułu będącego sercem komputera, który można wpiąć do dowolnej maszyny, jest nam już znana od kilku miesięcy, kiedy Intel po raz pierwszy zaprezentował Compute Card podczas targów CES. Wówczas jeszcze nie wszystkie szczegóły były znane, ale teraz mamy już jasny obraz: jeszcze w tym roku moduł trafi do sklepów, a już teraz przygotowują się na to najwięksi producenci sprzętu, którzy dzięki Compute Card Device Design Kit będą mogli stworzyć kompatybilne z modułem urządzenia.

Intel Compute Card to nic innego jak „zwykły” komputer zamknięty w obudowie rozmiarami zbliżonej do karty płatniczej. Pomieści procesor (począwszy od Celerona, na Core i5 skończywszy), pamięć operacyjną o pojemności 4GB, 128GB na dane oraz interfejsy bezprzewodowe: WiFi i Bluetooth 4.2.

Introducing the Intel Compute Card

Owy moduł miałby stać się towarzyszem codziennych zajęć, który w razie potrzeby będzie można podpiąć do laptopa czy też stacji dokującej, w efekcie umożliwiając dostęp do komputera z systemem Windows. Ma się także stać główną jednostką sterującą urządzeniami w ramach Internetu Rzeczy – być może w efekcie już wkrótce domowa pralka będzie odświeżać ubrania lepiej niż zwykle, dzięki czterowątkowemu Core-i5 siódmej generacji?

Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, jednak nie ulega wątpliwości, że integracja AGD czy asystentów głosowych z gotową jednostką obliczeniową Intela, może poskutkować stworzeniem bardziej wydajnych niż dotąd sprzętów. Już teraz wiadomo, że firmy takie jak LG Display, Sharp, Dell, HP oraz Lenovo pracują nad własnymi produktami, które wykorzystają zaproponowany przez Intela moduł.

Moduł Compute Card będzie dostępny w czterech konfiguracjach
Moduł Compute Card będzie dostępny w czterech konfiguracjach
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na tę chwilę zaprezentowana została natomiast jedynie referencyjna stacja dokująca Intela, wyposażona w złącza USB 3.0, HDMI 2.0, mini DisplayPort oraz Ethernet, w praktyce zmieniająca niewielki moduł w stacjonarny komputer. O ile tylko określenie „stacjonarny” jest odpowiednie dla urządzenia wielkości zbliżonej do stosu 15 płyt CD.

Compute Card ma trafić do pierwszych klientów już w sierpniu bieżącego roku. Niestety nawet prognozowane ceny urządzeń pozostają wciąż nieznane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)