Intel Core i9-9900K podkręcony do 6,8 GHz z użyciem LN2. Zobacz nasze nagranie

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas nowojorskiej prezentacji procesorów Intel Core 9. generacji nie mogło oczywiście zabraknąć przechwałek dotyczących podkręcania. Zaproszono w tym celu amerykańskiego overclockera o pseudonimie Splave (właśc. Allen Golibersuch), który wykorzystując ciekły azot, usiłował przyśpieszyć Core i9-9900K na wszystkich ośmiu rdzeniach. Przedstawiamy unikatowe wideo z tych zmagań.

Jak udało się ustalić, Splave zdołał pobić rekord świata w benchmarku PCMark 10, osiągnąwszy częstotliwość taktowania równą 6,8 GHz przy napięciu 1,7 V. Przy czym niektóre egzemplarze, jak twierdzi, pozwalają dobić do 7,1 GHz. Tak czy inaczej, nawet w świecie ekstremalnego podkręcania i ujemnych temperatur oba wyniki są niezwykle imponujące. Dla porównania – Ryzena 7 2700X można w ten sposób przyśpieszyć do około 6,0 GHz.

Intel Core i9-9900K – ekstremalne podkręcanie z użyciem LN2

Nagranie z oficjalnej prezentacji procesorów Intel Core 9. gen w Nowym Jorku

Opublikowany przez dobreprogramy Poniedziałek, 8 października 2018

A jak to się przekłada na codzienne użytkowanie? Intel zapewnia, że pewna część egzemplarzy Core i9-9900K powinna swobodnie pracować z częstotliwością 5,3 GHz przy bezpiecznym napięciu 1,4 V, choć wymagany jest do tego wydajny układ chłodzenia, na przykład wodny.

© dobreprogramy
s